Paroda „Mintys ir spalvos“

2012 m. Aukštadvaryje veiklą pradėjo Trakų meno mokyklos šokio ir dailės skyriai. Dailės skyriaus mokiniai uoliai mokėsi, entuziastingai dalyvavo parodose, renginiuose, respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose. Daugybė mokinių tapo laureatais, bronzos, sidabro ir aukso medalininkais. Paroda „Mintys ir spalvos“ – ilgo ir kruopštaus kūrybinio darbo vaisius. Tai 2017–2018 mokslo metų baigiamieji tapybos bei keramikos darbai. Juose atsispindi meilė gamtai, muzikai, dailei. Drąsūs spalvų deriniai, įvairūs ornamentai, ekspresyvios linijos, žaismingai perteiktos mintys kviečia pasinerti į fantazijų ir apmąstymų pasaulį. Paroda Trakų viešojoje bibliotekoje eksponuojama kovo 1 – gegužės 1 d.

Štai viename paveiksle, kur auga milžiniškas medis – pasislėpę trys žmonių veidai. O kitame tapybos darbe meškėnas neša žinią, kad jo namai – „Gamta“ ir jis pats yra šios gamtos dalis. Gamtos grožis atsiskleidžia ir knygose, kurias skaitome. Tai mažoji dailininkė turėjo omenyje tapydama stirną, kuri atgijo ir bandė išsiveržti iš knygos puslapio. Kaukiantys žalių samanų, ugnimi alsuojantys vilkai saulei leidžiantis demonstruoja gamtos jėgą. Kiškio siluete nutapytas paslaptingas miškas naktį, kur kiškučiai slepiasi tarp melsvai stilizuotų medžių nuo plėšrūnų vilkų, šernų, kurių siluetai taip pat pavaizduoti fone. „Paukščiažmogiai“ – intriguojantis darbas, žaliame fone medžiai išmarginti ornamentais, ant medžių inkilai ir šuns būda. Šviestuvas, kopėčios, laistytuvas, kėdės, tai – siurrealistinis miškas ir keistuoliai jo gyventojai. Birbyne grojančio piemenėlio paveikslu autorė norėjo išreikšti pagarbą retam lietuvių liaudies instrumentui.

Keramikos darbai taip pat turi savo istorijas. Linksmos varlės dūkstančios su dažų tūtelėmis taip, jog jos įtrūko ir varlės apsitaškė spalvotomis dėmėmis. Dekoratyvinė dėžutė „Paukščio lizdas“ – alegorija. Joje galima saugoti brangius ir mielus širdžiai daiktus, taip, kaip paukštis saugo savo atžalas lizde. Kitame darbe pavaizduoti trys paukščiai, kurie tarsi iškišę galvas iš savo inkilų kalbasi, diskutuoja apie paukščių gyvenimą. Dailininko servizas naudojamas arbatai gerti. Galima arbatą geriant ir spalvas paletėje sumaišyti, ir teptuką įmerkti...

Kūrybai ir mokinių fantazijai nėra ribų. Apie tai ir apie meilę menui byloja mokinių darbai.

Kviečiame virtualiai apžiūrėti parodą!

Nijolė Mečkovskaja

Trakų meno mokyklos Aukštadvario dailės skyriaus mokytoja