Papildytos realybės orientacinis žaidimas Lentvaryje

Lentvario miesto biblioteka vykdo projektą „Keliauk po Lentvarį su virtualiais knygų herojais“ nuo š. m. liepos 15 d. iki gruodžio 15 d. Projekto tikslas – vykdant papildytos realybės orientacinį žaidimą, skatinti vaikus ir paauglius domėtis supančia aplinka, savo miesto istorija, lankytinais objektais. Projekto metu bus derinamos šiuolaikinės technologijos su skaitymu.

Lentvario miestas, įsikūręs tarp Vilniaus ir Trakų, praturtintas unikaliais objektais, kuriuos rekomenduojame aplankyti. Žymiausi Lentvario miesto architektūros paminklai ir lankytini objektai yra: grafo Tiškevičiaus rūmai su kitais papildomais pastatais, garsaus prancūzų architekto Andrė suprojektuotas parkas, Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčia, XIX a. statyta geležinkelio stotis ir t.t. Daugelis užsuka į biblioteką ir teiraujasi, ką galima pamatyti mieste. Šiuo projektu pristatysime 10 lankytinų vietų Lentvaryje. Nepamiršime ir mažųjų skaitytojų, kurie padedami knygų herojų, galės keliauti po miesto istorinius objektus. Prie šių vietų pasitiks žinomi virtualūs kalbantys knygų personažai: Pepė, Mažasis princas, Kvazimodas ir kt. Taip pat Lentvaryje gyvenančios vaikų rašytojos Neringos Vaitkutės herojai iš knygų serijos „Klampynių kronikos“. O kad būtų įdomiau, aplankę kiekvieną objektą, dalyviai gaus po užduotį, kurią turės atlikti.

Maršrutas numatomas apie 5–6 km, o jį įveikti bus galima per 1,5–2 val. Tad geras laikas gryname ore – garantuotas, juolab, kad interaktyvią ekskursiją paįvairins sutikti knygų personažai ir jų skiriamos užduotys. Bus puiki galimybė išmokti orientuotis mieste bei naudotis žemėlapiu, tinkamai atlikti užduotis, rasti paslėptas užuominas. Patikiname, žaidimas sukurtas taip, kad jį nesunkiai įveiks ir mažieji. Papildyta realybė leis į žaidimą integruoti virtualius knygų herojus, kuriuos dalyviai matys realiu laiku, o objektai turės tam tikrą seką. Žaidimo mobilią aplikaciją į savo telefonus bus galima parsisiųsti iš „Google Play“ parduotuvės.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Trakų rajono savivaldybė. Projekto partneriai: Trakų turizmo informacijos centras, Trakų jaunimo turizmo ir laisvalaikio centras, Lentvario seniūnija, Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazija.

Dalia Bagdžiuvienė

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario filialo vedėja