Paluknio bibliotekoje pristatyta paroda

Paluknio bibliotekoje pristatyta paroda

Ne už kalnų spalio 5-oji, kai švenčiama Tarptautinė mokytojų diena. Ta proga, bendradarbiaujant su Vilniaus apskrities A. Mickevičiaus viešąja biblioteka, į Paluknio biblioteką atvežta paroda „Švietimas Vilniaus krašte tarpukaryje“.

Parodą atgabeno ir pristatė Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos vyresnysis bibliografas Linas Janulevičius, o jam talkino multimedijų dizaineris, vyresnysis edukatorius Mindaugas Masaitis. Parodą sudaro knygos, nuotraukos, aprašai.

Spalio 1 d. į parodos pristatymą susirinko Paluknio „Medeinos“ gimnazijos mokytojai L. Maksimec ir D. Kuchanauskas su gimnazijos vyresniųjų klasių moksleiviais.

Parodos pristatymo metu L. Janulevičius apžvelgė parodą sudarančius dokumentus ir nuotraukas, papasakojo apie tarpukario švietimo lietuvių kalba problemas ir už lietuvybę kovojusius mokytojus, daraktorius, valstybės veikėjus. Išklausę parodos pristatymą moksleiviai ir mokytojai dar uždavė ne vieną klausimą apie pristatyto švietimo laikotarpio žinomiausius mokytojus, mokyklas ir kt.

Po renginio mokiniai ir mokytojai padėkojo L. Janulevičiui už įdomų pasakojimą ir informacijos sklaidą apie švietimą mūsų krašte, o jis pasveikino mokytojus su artėjančia jų profesine švente ir įteikė atminimui S. Kaubrio knygą „Lietuvos mokykla 1918–1939: galios gimtis“.

Šią parodą iki lapkričio 5 dienos kviečiame apžiūrėti Paluknio bibliotekoje.

 

Danutė Nekulsian

Trakų viešosios bibliotekos Paluknio filialo vyr. bibliotekininkė

Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Interaktyvi biblioteka
Vilnijos vartai
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
Eklasika