Onuškio bibliotekoje svečiavosi kraštietis Juozas Kieras

Sausio 14 dieną Onuškio bibliotekoje susitikome su kraštiečiu, Sausio 13-osios įvykių liudininku, „Gyvybės ir mirties keliu“ pagarbos bėgimo dalyviu Juozu Kieru. Į biblioteką sugužėjo gausus būrys dalyvių: Onuškio seniūnė, bendruomenės pirmininkė, Onuškio Donato Malinausko gimnazijos direktoriaus pavaduotoja bei 5–6 klasių mokiniai.

Renginio metu tylos minute pagerbėme Sausio 13-osios didvyrius, kurie žuvo už mūsų laisvę. J. Kieras prisiminė tuometinius įvykius, su ašaromis akyse pasakojo apie žmonių pasiaukojimą, vienybę ir susitelkimą ginant mūsų laisvę. Pasakojo, jog kasmet dalyvauja pagarbos bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“. Šiemet vyko jau 29-asis bėgimas. Svečias pristatė 23 bėgimo atminties medalius. Šių metų bėgimo medalį padovanojo Onuškio seniūnei Zitai Aniulienei.

Šiemet bėgime dalyvavo ir Onuškio Donato Malinausko gimnazijos mokiniai bei mokytojai.

Juozas Kieras užaugo Onuškyje, baigė Onuškio vidurinę mokyklą, 1983 m. – Lietuvos valstybinį kūno kultūros institutą (LVKKI). Užėmė aukštas pareigas įvairiose sporto organizacijose. Jis ne tik nusipelnęs sportininkas, bet ir sveikuolis, nuostabus tėvas ir vyras, už palaikymą dėkingas savo žmonai Irenai, kuri taip pat yra gavusi apdovanojimą už bėgimą savo amžiaus grupėje. Onuškio bibliotekoje veikia J. Kiero sportinių pasiekimų paroda – eksponuojama 25 metų darbo rezultatai: daugybė diplomų, virš 300 medalių, virš 50 nugalėtojo taurių. Kviečiame apžiūrėti parodą.

Nuoširdžiai dėkojome kraštiečiui Juozui už prasmingą susitikimą. Onuškio seniūnė dovanojo gėlių, buvo įteikti atminimo suvenyrai: simbolinė Onuškio klumpė, barzdotas „Onuškiukas“. Savo ruožtu J. Kieras visiems dalyvavusiems padovanojo ekologiškas atminimo kepurėles, apyrankes bei saldumynų. Po renginio vaišinomės bibliotekininkės žolelių arbata bei keptais pyragais. Vakare parodą bibliotekoje aplankė Trakų rajono merė Edita Rudelienė su patarėju Tomu Naktiniu. Dėkojame visiems.

Vlada Valakevičienė

Trakų viešosios bibliotekos Onuškio filialo vyr. bibliotekininkė