Onuškio bibliotekoje – itin didelis dėmesys senjorams

Asmeninė branda, gyvenimo vertinimas, gebant pasidžiaugti net ir mažais dalykais, galimybė daugiau laiko rasti sau, mėgautis naujais pomėgiais bei pasiekimais, galimybė su kitais pasidalinti metai iš metų sukaupta patirtimi, įkvėpti ir palaikyti jaunesniąją kartą – tokį tos auksinės pjūties laiką įsivaizduoju, kai pagalvoju apie senjorystę.

Nežinau kaip ten bus, bet kuo daugiau bendrauju su vyresniais už save, tuo turtingesnė vidumi jaučiuosi, tuo geriau jaučiu gyvenimo skonį, tuo labiau vertinu dalykus, kurie anksčiau atrodė mažiau reikšmingi. Nuostaba vyresnių žmonių veide, kai jiems parodai didesnį dėmesį, vis dar itin stebina. Jie vis kartoja: „kodėl, vaikeli, taip varginiesi, kam taip stengiesi dėl „senės“, bet man visada širdyje gera priminti, kad jie yra mūsų praeities šviesuliai, didžiausi mokytojai, o labiausiai širdį glosto prisiminimai iš vaikystės. Nesvarbu, kad veidas prarado jaunystės grožį, rankos tapo šiurkščios, o akys prigeso, bet širdis ir meilė mums išliko, o gal ir tapo dar didesnė.

Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga Onuškio biblioteka vaišino šiltos arbatos puodeliu ir saldėsiu. Žinoma, tiek, kiek norėtume ir galėtume, brangiems senjorams parodyti dėmesio neišeina, esant sudėtingai pandemijos situacijai šalyje, tačiau vakarykštės jų šypsenos ir nuostaba veiduose parodė, kad ir maži dalykai sušildo širdį.

Išlikite nenuilstantys žmogiškos šilumos nešėjai savo artimiesiems, būkite sveiki, gerbiami, besidžiaugiantys prasmingo gyvenimo vaisiais ir tuo, ką turite šalia.

Inga Gackienė

Trakų viešosios bibliotekos Onuškio filialo vyr. bibliotekininkė