Onuškio biblioteka ugdo meilę knygai

Svarbiausia bibliotekos užduotis – šviesti savo lankytojus, o geriausias būdas tai daryti – skatinti kuo daugiau skaityti, ypatingai jaunąją kartą. Siekiant įvykdyti šį tikslą, Onuškio bibliotekoje vyksta renginiai, ugdantys meilę literatūrai. Turbūt niekas nepaneigs, jog knygos geriausiai lavina vaizduotę, plečia žodyną, priverčia susimąstyti ir pamoko mažuosius skaitytojus.

Vienas tokių skaitymo skatinimo renginių vyko gegužės pabaigoje. Tai buvo vaikiškos literatūros viktorina „Skaitau ir žinau“, kurios metu dalyviai turėjo galimybę pademonstruoti savo žinias bei jas praplėsti. Šią dieną bibliotekos svečiais buvo Onuškio Donato Malinausko gimnazijos 7-os klasės moksleiviai su auklėtoja. Bibliotekininkė, kuravusi visą žaidimą, pradžioje vaikus suskirstė į dvi komandas. Viktoriną pradėjome nuo lengviausios vaikiškos literatūros srities – pasakų. Sekanti užduotis buvo patikėta komandų atstovams, o vėliau skaitėme trumpas ištraukas iš populiarių vaikiškų knygų, dalyvių užduotis buvo suprasti, koks tai kūrinys. Galiausiai susitelkėme ties lietuvių literatūros autoriais. Mokiniams buvo pateiktas rašytojų sąrašas, o jie turėjo nurodyti, kuris rašytojas rašė prozą, o kuris poeziją. Viktorinos pabaigoje jauniesiems skaitytojams teko prisiminti ir per šiuos mokslo metus lietuvių kalbos ir literatūros pamokose nagrinėtus kūrinius. Visos viktorinos metu už kiekvieną teisingą atsakymą komandos pelnė taškus. Po įnirtingos kovos nugalėtojai pergalę išplėšė vos 3 taškų skirtumu.

Po poros savaičių, jau birželį, Onuškio bibliotekoje vyko dar vienas skaitymo skatinimo renginys, tačiau šį kartą jo dalyviai buvo žymiai jaunesni. Vadovaujamės posakiu – „lenk medį, kol jaunas“, – tad į svečius kvietėme Onuškio darželio auklėtinius. Juk norą skaityti svarbu diegti nuo mažumės. Su jaunaisiais lankytojais bibliotekoje vyko garsinis skaitymas. Bibliotekininkė vaikams skaitė ištraukas iš Vytauto V. Landsbergio knygos „Rudnosiuko istorijos“. Autoriaus be galo išradingai aprašyti Rudnosiuko nuotykiai privertė vaikus ir juoktis, ir aikčioti iš nuostabos, o patirtus įspūdžius mažieji dalyviai išliejo ant popieriaus lapų – piešė meškiuko Rudnosiuko portretą. Piešiniai liko Onuškio bibliotekoje, kur juos apžiūrėti gali visi lankytojai.

Biblioteka dėkoja Onuškio Donato Malinausko gimnazijos ir Onuškio darželio pedagogams už didelį norą bendradarbiauti lavinant jaunąją kartą. Na, o visus literatūros mylėtojus nuoširdžiai kviečiame apsilankyti Onuškio bibliotekoje. Pažadame, kad knygų užteks visiems!

Aušra Klečkauskaitė

Trakų viešosios bibliotekos Onuškio filialo vyr. bibliotekininkė