Onuškio biblioteka švenčia 80 m. jubiliejų

Onuškio biblioteka buvo įkurta 1937 m., o tai reiškia, kad šiemet jai sukako 80 metų. Ar tai daug, ar mažai? Turbūt niekas neprieštaraus, kad kaimo biblioteka gali didžiuotis tokiu skaičiumi.

Žinoma, skaičiais negali išmatuoti tokios įstaigos kaip biblioteka svarbos. Jos reikšmė matuojama nuveiktais darbais, suteikta pagalba, skaitytojų šypsenomis ir padėkomis. Svarbiausia bibliotekos užduotis yra padėti šviesti ir telkti bendruomenę, ir tai ši įstaiga daro jau tokį ilgą laiką. Be abejonės, tokia svarbi sukaktis privalo būti paminėta.

Spalio 26 dienos popietę į Onuškio bibliotekos jubiliejaus šventę rinkosi literatūrai neabejingi bendruomenės nariai. Lankytojų buvo daug, vos sutilpome nedidelėse bibliotekos patalpose, tačiau renginys buvo be galo jaukus ir šiltas. Sveikinimo žodžiai ir nuoširdūs linkėjimai bibliotekai liejosi lyg iš gausybės rago.

Šie 80 metų buvo įvairūs. Skaitytojų tai daugėjo, tai mažėjo. Iš viso bibliotekoje dirbo 14 vedėjų, tačiau tik viena jų šiam darbui atidavė 30 metų. Šviesaus atminimo Irena Babravičienė, kuri nepailsdama organizavo įvairius renginius, onuškiečių atmintyje išlikusi kaip puiki bibliotekininkė. Nemažą dalį renginių vesti padėjo mokytoja Nijolė Baranauskienė. Ji vykusioje šventėje apie Ireną kalbėjo šiltu žodžiu ir pasidalino gražiais prisiminimais iš vykusių susitikimų su žymiais rašytojais bei aktoriais.

Didžiuojamės galėdami teigti, kad Onuškyje turime talentingų žmonių. Renginyje muzikinius kūrinius atliko vaikų darželio auklėtiniai bei Onuškio Donato Malinausko gimnazijos moksleiviai Ugnė ir Vaidas Okunevičiai, o seniūnė Zita Aniulienė bei vaikų darželio direktorė Marytė Buividavičienė pradžiugino savo kurtomis eilėmis, tuo neabejotinai nustebindamos ir sujaudindamos visus svečius. Džiugu, jog šventėje apsilankė ir buvusios bibliotekos vedėjos Jadvyga Lenkevičienė, dirbusi 15 m., bei Ona Stankevičienė, dirbusi 6 m.

Bibliotekos jubiliejaus proga buvo atidaryta paroda „Onuškio biblioteka spaudos puslapiuose“, kurią sudaro per visus 80 metų sukaupti rajono laikraščiuose bei kitoje spaudoje pasirodę straipsniai apie svarbiausius su biblioteka susijusius įvykius. Seniausias straipsnis parašytas 1961 metais. Šią parodą apžiūrėti kviečiame iki lapkričio 10 d.

Džiaugiamės, kad Onuškyje gyvena daug knygos mylėtojų. Be jų biblioteka būtų tik knygų sandėlis, tylus ir be gyvybės. Tik skaitytojų dėka ši įstaiga sulaukė 80-ies. Tad ačiū jiems, kad neužmiršta spausdinto žodžio, kad gausiai susirinko paminėti šio gražaus jubiliejaus, ir kad bibliotekoje apsilanko ir be progos.

Aušra Klečkauskaitė,

Onuškio bibliotekos vyr. bibliotekininkė