Nuotaikingas edukacinis užsiėmimas su aktore Kristina Savickyte

Vasario 9 d. Lentvario lopšelio-darželio „Šilas“ priešmokyklinės grupės vaikai kartu su auklėtoja Irena Kraičinska dalyvavo nuotoliniame edukaciniame užsiėmime „Kuriame pasaką su aktore Kristina Savickyte“. Renginį organizavo Lentvario miesto biblioteka, bendradarbiaudama su VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“.

Užsiėmimo pradžioje aktorė pasiūlė dalyviams atlikti „pasakišką pirštukų mankštą“ – vaikai turėjo kartu su ja judinti rankutes, linguoti ar belsti į stalą pagal dainuojamą pasaką apie kerdžių – „Miško pasaka“. Vėliau aktorė paaiškino vaikams, kodėl jai patinka pasakos. Visų pirma todėl, kad pasakose visada gėris nugali blogį. Kaip pavyzdį ji pateikė „Raudonkepuraitę“ ir paklausė vaikų, kas šioje pasakoje yra blogietis. Beveik visi žinojo blogietį vilką ir garsiai šaukdami jį įvardijo. Dar Kristinai Savickytei patinka, kad pasakose vyksta stebuklai. Tai ir kalbantys žvėrys, medžiai, net takeliai ar šuliniai. Pasakose gyvena stebukliniai mitiniai veikėjai – raganos, laumės, stebuklingi žirgai, nykštukai. Ir dar pabrėžė aktorė, kad pasakose visada būna pagalbininkų, kurie padeda nugalėti blogį.

Po to Kristina Savickytė pristatė pasaką „Veršelis“ iš savo knygos „Kuriame pasaką su aktore Kristina Savickyte“. Šioje pasakėlėje aiškiai matosi veršelio pagalbininkai. Tai paršas, avinas ir žąsinas. Aktorė sekė pasaką kartu ir dainuodama, o vaikams siūlė rankytėmis linguoti, belsti ir mušti ritmą. Veršelis pasistatė namą ir priėmė į vidų sušilti paršą, aviną ir žąsiną. Kai veršelį, ieškantį maisto, užpuolė du pikti vilkai, atbėgo jo trys pagalbininkai ir išgelbėjo, o vilkus išvijo.

Po nuotaikingos pasakos vėl sekė „pasakiška mankšta“. Vaikai rankytėmis vaizdavo mišką, vėją, vaiduoklius, šikšnosparnius. Aktorė mažiesiems patarė dažniau pasidaryti tokią „pasakišką mankštą“.

Susitikimo pabaigoje viešnia pasiūlė vaikams kūrybines dirbtuves – pasidaryti ką tik girdėtos pasakos veikėjus. Galima būtų juos sukurti panaudojant akmenėlius, bet šiuo atveju užteko ant popieriaus lapo juos nupiešti ir iškirpti. Vaikai kibo į darbą, o nupiešę noriai rodė aktorei savo darbelius. Po smagios kūrybos visi dar kartą padainavo pasakėlę, linguodami ir belsdami. Dalyviams labai patiko šis linksmas ir nuotaikingas užsiėmimas.

Violeta Eidukaitienė

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario filialo vyr. bibliotekininkė