Nuotaikinga popietė „Moliūge, moliūgėli“ Onuškio bibliotekoje

Vaikystėje kone kiekvienas esame skaitę rašytojo Džanio Rodario įžymią knygą „Čipolino nuotykiai“ ir gailėjomės kūmo Moliūgo. Seneliukas daug dirbo, mažai valgė, taupė pinigus plytoms, iš kurių lipdė varganą namelį senatvei.

Bet šiandien akivaizdžiai matome, kad ne toks jau vargšas tas moliūgas. Tai – skani, vertinga ir mėgstama daržovė. Rugsėjo ir spalio mėnesiais ji karaliauja parduotuvių lentynose, daržininkų sandėlių stelažuose, šeimininkių virtuvėse ir net puošia kavinių ir barų prieigas. O per amerikiečių išpopuliarintą Helovino šventę išskaptuoti moliūgai tampa žibintais ir naktį kraupiai šviečia savo geltonais kreivais dantimis. Šiandien Onuškio bibliotekininkė su Onuškio Donato Malinausko gimnazijos pirmos ir trečios klasės mokiniais taip pat gamino žibintus, skaptavo moliūgą ir žiūrėjo nuotaikingą filmą apie Mašos ir lokio heloviną.

Ačiū vaikams už nuostabias akimirkas praleistas drauge, o mokytojoms Vidai ir Linai už malonų bendradarbiavimą. Onuškio bibliotekoje vyksta mokinių darbelių paroda „Šviečiantis moliūgas“. Kviečiame apžiūrėti!

Inga Gackienė

Trakų viešosios bibliotekos Onuškio filialo vyr. bibliotekininkė