Nuo knygų nenutolstame

Visiems renginiams, net ir Vilniaus knygų mugei nauju formatu persikėlus į virtualią erdvę, smagu, kad Aukštadvario mokyklos-darželio „Gandriukas“ auklėtojos ir mokytojos ieško galimybių vaikus supažindinti su knyga ir biblioteka.

Aukštadvario biblioteka buvo pakviesta į susitikimą su „Drugelių“ grupės vaikais ir auklėtoja Laura Žilionyte. Gera buvo matyti jau pažįstamus veidus ir girdėti, kad vaikai prisimena ankstesnius apsilankymus bibliotekoje. Bibliotekininkė Ramunė Jarmalavičiūtė priminė, kam reikalinga biblioteka, ką čia galima veikti, pasikalbėjo su mažyliais apie knygų įvairovę, paaiškino, kaip tapti bibliotekos skaitytoju. Vaikai pamatė didžiausią ir mažiausią, storiausią ir paslaptingiausią bibliotekos knygas, sužinojo, kaip į biblioteką pakliuvo triušis iš knygos „Ieškomas knygų vagis – triušis Ralfis“. Paaiškėjo, kad jiems labiausiai patinka knygos apie gyvūnus, gamtą, na, dar ir pabaisos visai įdomu...

Besiruošiant susitikimui, auklėtoja Laura supažindino vaikus su trimis bene žinomiausiais lietuvių vaikų knygų kūrėjais ir jų kūryba: S. Paltanavičiumi, L. Žutaute ir K. Kasparavičiumi. Susitikimo metu gimė mintis sugrąžinti Keliaujančio knygų lagamino idėją, kuri mielai bus įgyvendinta pasibaigus karantinui. Publika pageidavo paties didžiausio lagamino, tad, tikėtina, auga puiki skaitančių žmonių karta.

Ačiū „Gandriuko“ bendruomenei už nuolatinį bendravimą su miestelio biblioteka ir gražias iniciatyvas!

Ramunė Jarmalavičiūtė

Trakų VB Aukštadvario filialo vyr. bibliotekininkė