Nijolės Narkevičiūtės-Liutkevičienės paroda „Spalvų įvairovė“

Rūdiškių miesto bibliotekoje eksponuojama Nijolės Narkevičiūtės-Liutkevičienės tapybos darbų paroda „Spalvų įvairovė“.

Parodos autorė gyvena Trakų rajone, yra baigusi Vilniaus Gedimino technikos universitetą ir daug metų dirba Lietuvos draudime draudimo konsultante. Ji mokėsi Rūdiškių vidurinėje mokykloje (dabar gimnazija), pirmoji mokytoja (taip pat ir piešimo!) – Zosytė Kudriašovienė, kuri išmokė piešti daug ką, bet labiausiai Nijolei liko įsimintinas piešinys „Stebuklingoji gėlelė“. Po daugelio metų atradimas tapyti Nijolei pačiai buvo netikėtas. Pasak jos, atėjo tik pabandyti, tačiau ši meditacija tęsiasi jau trečius metus Kalvų slėnio studijoje Vilniuje, mokytoja – meno daktarė Jolanta Kyzikaitė.

Nijolės Narkevičiūtės-Liutkevičienės tapybos darbai – vidinių patirčių ir būsenų atspindys. Beveik visi jie sukurti be jokių taisyklių, be jokios išankstinės vizijos apie tai, kas galiausiai ant drobės turėtų atsirasti. Tai nuolatinė spontaniška kūryba, kuri padovanojo Nijolei suvokimą, kad gyvenimas yra gražus, kupinas nuostabių pojūčių, spalvų, žmonių, įvykių...

Pasak Nijolės, „tad gyvenkim ryžtingiau, prasmingiau, aistringiau, nepasiduokim rutinai ir svetimų valiai. Tapykim, lipdykim, šokim, dainuokim ir švęskim gyvenimą!“

Parodą aplankyti galite iki balandžio 17 d.

Laima Franckevičienė

Trakų VB Rūdiškių filialo vedėja