Nacionalinis diktantas Lentvario bibliotekoje

Nacionalinis diktantas – tarptautinis suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis konkursas 2020-aisiais metais buvo rašomas vasario 28 d. Diktanto transliacija per LRT radiją ir internetu prasidėjo 11 val. Lentvario miesto bibliotekoje rašyti diktantą susirinko nemažas būrys dalyvių, kas labai džiugina.

Pasitikrinti savo lietuvių kalbos žinias panoro 26 moksleiviai iš Lentvario Motiejaus Šimelionio, Lentvario Henriko Senkevičiaus ir Lentvario „Versmės” gimnazijų bei 3 suaugę: finansininkė, mokytojo padėjėja ir vadybininkė. Visus dalyvius šiemet labai sužavėjo tekstas, užkabino iki širdies gelmių. Jie rašė prozininkės, publicistės, poetės, Lietuvos rašytojų sąjungos narės Birutės Jonuškaitės tekstą „Milinė“. Rašiusiųjų diktantą dalyvių nuomone, tekstas buvo nelengvas ir privertė paprakaituoti galvojant, kaip taisyklingai sudėti skyrybos ženklus. Visi darbai išsiųsti į Vilnių vertinimo komisijai. Padariusieji mažiausiai klaidų pateks į kitą etapą, vyksiantį balandžio 4 d.

Šį konkursą 2006 m. pradėjo rengti savaitraštis „Atgimimas“. Pastaraisiais metais pagrindinis konkurso organizatorius – VšĮ Pilietinės minties institutas. Diktanto tekstai parengiami bendradarbiaujant su Valstybine lietuvių kalbos komisija. Konkurso dalyviai varžosi raštingiausio moksleivio, raštingiausio suaugusiojo bei raštingiausio užsienio lietuvio kategorijose.

Diktanto rašymas − tai pagarba savo kalbai, savo kultūrai, istorijai. Džiaugiamės, kad Lentvaryje yra daug žmonių, nuoširdžiai mylinčių Lietuvą bei puoselėjančių vieną mūsų tautos tapatybės dalių – kalbą.

Kristina Mečkovska

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario filialo vedėja