Nacionalinė viktorina Lentvaryje

Kovo 7 d. vyko portalo 15min organizuojama Nacionalinė viktorina – žinių apie Lietuvą pasitikrinimo konkursas, kuris kvietė paminėti Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį. Šiemet pirmąkart dalyviai galėjo rinktis – ar dalyvauti gyvai vykstančioje viktorinoje, ar spręsti viktorinos užduotis internete. Gyvoji Nacionalinė viktorina vyko 41-ame Lietuvos ir užsienio mieste, tame tarpe ir Lentvario mieste. Viktoriną organizavo Lentvario miesto biblioteka, ją vedė vyr. bibliotekininkė Inesa Daunaravičienė.

Gyvai vykstanti Nacionalinė viktorina yra tarsi didelis protmūšis. Viktorinos dalyviai, atvykę į viktorinos vietą savo mieste ar miestelyje, atsakinėjo į 240 klausimų apie Lietuvą, suskirstytų į 8 temas: kultūra, istorija, sportas, visuomenė, tradicijos, kūryba, geografija ir gyvenimas. Viktorina buvo suskirstyta į du kėlinius, trunkančius po vieną valandą, kiekvienas kėlinys turėjo po 120 klausimų. Klausimus viktorinai kūrė įvairiose protų kovose ne kartą dalyvavę asmenys. Dalyviai turėjo atsakyti: kuo vardu buvo senovės lietuvių linų dievybė, kokiais metais Lietuvoje pradėtos reguliarios radijo transliacijos, kaip vadinasi vienintelis Lietuvoje fejerverkų festivalis, koks yra Vilniaus televizijos bokšto aukštis, koks yra aukščiausias karinis laipsnis Lietuvos kariuomenės sausumos bei oro pajėgose ir t.t. Suskaičiavus ir apibendrinus rezultatus, kovo 11 d. internete buvo paskelbti Lietuvos geriausieji – tiek visoje Lietuvoje, tiek atskiruose miestuose, tiek konkrečių temų nugalėtojai.

Šiais metais Lentvario miesto bibliotekoje Nacionalinės viktorinos užduotis sprendė 14 dalyvių. Daugiausia taškų surinko ir Lentvario miesto čempione tapo biologė Rūta Lukoševičiūtė, nuoširdžiai ją sveikiname. Ji taip pat tapo Kultūros bei Tradicijų temų nugalėtoja Lietuvoje. Antroji vieta atiteko Brigitai Burkauskaitei, trečioji – Mindaugui Daukšiui. Nedaug nuo jų atsiliko Renata Sabonienė ir Svajūnas Donėla.

Visi kartu sužinojome daug naujo apie Lietuvą ir jos žmones, o tai ir yra pagrindinis šio renginio tikslas. Džiaugiamės mūsų dalyvių pasiektais rezultatais, linkime jiems sėkmės. Lauksime Nacionalinės viktorinos ir kitais metais!

Kristina Mečkovska

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario filialo vedėja