Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė „Kaip pasikeitėme per 20 metų?“ finišavo

Baigėsi 20-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė „Kaip pasikeitėme per 20 metų?“. Gausybė informacijos ir bendravimo įvairovės virtualioje erdvėje dar kartą įrodė, kaip sparčiai keičiasi biblioteka, kokios naujos galimybės atsiveria visuomenei. Jei jūs negalite į ją ateiti, ji visuomet gali ateiti pas jus.

Džiugu, kad Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės, bei pasaulinės knygos dienos, proga sulaukėme gražių virtualių sveikinimų iš Trakų rajono vadovų, kolegų, skaitytojų, juolab, kad Trakų viešoji biblioteka šiemet švenčia savo įkūrimo 80-metį. Mus sveikino Trakų rajono savivaldybės merė E. Rudelienė, Trakų istorijos muziejaus direktorė A. Zmejevskienė (iš muziejaus sulaukėme puikių dovanų – Trakų muziejaus išleistų knygų), Trakų rajono savivaldybės Tarybos narys K. Vilkauskas, Vilniaus AP galerijos vadovė V. Jankienė, Trakų kultūros rūmų direktorius E. Keizik, skaitytojai ir bibliotekos bičiuliai J. Lisevičiūtė, A. Ulčinas.

Savaitės metu pristatėme viešosios bibliotekos suaugusiųjų aptarnavimo ir vaikų literatūros skyriaus veiklas. Galėjote pamatyti, kiek daug įvairių švenčių, renginių, akcijų, edukacijų, iššūkių organizuoja biblioteka ir kiek daug lankytojų juose dalyvauja. Bibliotekos veikla išties įvairiapusė, žengianti kartu su naujausiomis technologijomis. Tai ir įvairūs mokymai, žaidimai tiek bibliotekoje, tiek nuotoliniu būdu. Mokomieji filmukai ir internetinės programėlės senjorams skatino mokytis ir lengviau naudotis internetine erdve. Bibliotekos skaitytojai aktyviai dalyvavo akcijoje „Skaityk namuose“, kurioje dalinosi savo pamėgtomis knygomis ir citatomis. Virtualių parodų ciklas, skirtas Trakų bibliotekos 80-mečiui, pakvietė susipažinti su pirmaisiais viešosios bibliotekos žingsniais. Kvietėme dalyvauti Kahoot viktorinoje „Ką žinai apie biblioteką?“ ir išbandyti savo jėgas bei pademonstruoti žinias. Na, o savaitgalis su LRT mediateka, bent trumpam leido apsilankyti teatre, suteikė gerų emocijų ir suaugusiems, ir vaikams.

Savaitės pabaigoje pristatėme kraštiečio E. Zareckio virtualią fotografijos darbų parodą „Žvilgsnis pro langą – tęsinys“, kuri susideda iš dviejų dalių: pirmojoje matome oro balionus, o antroje dalyje užfiksuoti nepakartojami saulėlydžiai, parodos videofilmukais galite pasigrožėti youtube paskyroje (I dalis https://www.youtube.com/watch?v=RxHs81J2i04; II dalis https://www.youtube.com/watch?v=OikLHD74jyw).

Su Trakų viešąja biblioteka ir jos veiklomis virtualioje erdvėje galėjo susipažinti ne tik skaitytojai ir bibliotekos lankytojai, bet ir daugelis kitų bendruomenės narių, kurie gal net nežinojo, kiek daug įdomių dalykų galima surasti bibliotekoje, sužinoti ir išmokti. Gal tai paskatins juos tapti nuolatiniais bibliotekos lankytojais ir skaitytojais. Išties neeilinė jubiliejinė bibliotekų savaitė. Jos metu galėjote susipažinti ne tik su Trakų viešąja biblioteka, bet ir pamatyti kitas Lietuvos bibliotekas.

Dirbame jums, laukiame jūsų ir tikimės jau greitai kuo plačiau atverti duris į pasaulio pažinimo ir išminties lobyną.

Irena Jocienė

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė