Molinių darbų paroda

Seimas 2020 m. paskelbė Tautodailės metais. 2020-ieji Tautodailės metais paskelbti neatsitiktinai, būtent šiemet sukanka 130 metų, kai gimė Lietuvos dailės istorikas ir kritikas, grafikas, lietuvių profesionalios muziejininkystės pradininkas, nusipelnęs meno veikėjas Paulius Galaunė. Žmogus, pelnęs daug premijų ir pasaulio pripažinimo tautodailės plėtros srityje, jo vardu pavadinta premija, skirta Lietuvos geriausiems tautodailės puoselėtojams.

Senųjų Trakų bibliotekoje eksponuojama Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos antrokų, lankančių keramikos būrelį, molinių darbelių paroda: Austėjos Brazovskos, Ievos Bujūtės, Austėjos Uscilaitės ir Dominyko Barausko. Keramikos būrelio mokytoja – Dormantė Penkinski. Eksponuojamos iš molio sulipdytos įvairiausios figūros, nameliai, gėlės, gyvūnai. Kaip gimsta molinis darbelis? Darbas prasideda, gavus gabalėlį molio, iš jo formuojamas norimas dirbinys, jau padarytas darbelis dedamas į krosnį, kurioje džiūsta, o vėliau kūrinys specialiais dažais dažomas. Taip gimsta rankų darbo šedevras.

Ačiū vaikams už pasidalintus gražius darbelius.

Agnieška Uscilienė

Trakų viešosios bibliotekos Senųjų Trakų filialo vyr. bibliotekininkė