Mobili programėlė „Atrask Lentvarį“

Mobili programėlė „Atrask Lentvarį“

Lentvario miesto biblioteka vykdo projektą „Keliauk po Lentvarį su virtualiais knygų herojais“. Projekto tikslas – vykdant papildytos realybės orientacinį žaidimą, skatinti vaikus ir paauglius domėtis supančia aplinka, savo miesto istorija, lankytinais objektais, derinant šiuolaikines technologijas ir skaitymą. Lapkričio 17 d., 14.30 val. vyks mobilios programėlės „Atrask Lentvarį“ pristatymas.

Žaidimo mobilią aplikaciją „Atrask Lentvarį“ į savo telefonus jau galima parsisiųsti iš „Google Play“ parduotuvės. Maršrutas prasideda nuo Lentvario miesto bibliotekos. Dalyvius pasitinka virtualus Bibliotekos Vaiduoklis, kuris pristato programėlę ir kviečia keliauti toliau. Turint rankoje telefoną ir sekant nurodymus, reikia ieškoti antro personažo. Šerlokas Holmsas pasitinka prie Lentvario seniūnijos. Svarbu ne tik sekti nurodymus, bet ir atlikti užduotis, o tam būtina nuolat stebėti atsinaujinančią informaciją telefono ekrane. Tik atlikęs užduotis, gali keliauti toliau. Trečiasis personažas laukia prie Tiškevičiaus dvaro, tai Mažasis princas. Programėlėje prie personažų taip pat atsiranda informacija apie objektus: knygų herojus + objektas. Maršruto pradžia – Lentvario biblioteka, pabaiga – Lentvario bažnyčia. Maršrutas – apie 5–6 km, o įveikiamas per 1,5–2 val. Tad geras laikas gryname ore – garantuotas, juolab, kad interaktyvią ekskursiją paįvairina sutikti knygų personažai ir jų skiriamos užduotys.

Tai galimybė išmokti orientuotis žemėlapyje, tinkamai atlikti užduotis, rasti paslėptas užuominas. Ne tik išbandyti programėlę, bet ir susipažinti su Lentvario miestu buvo atvykęs turinio kūrėjas – įmonės MB „Pozityvūs sprendimai“ direktorius Audrius Laurutis. Pasikvietę jaunuosius bibliotekos skaitytojus ir projekto vadovę, keliavome nuo objekto prie objekto. Vaikiai be didelių sunkumų atliko užduotis ir surinko taškus.

Šiuo projektu pristatoma 10 lankytinų Lentvario vietų. Lentvario miesto bibliotekoje rasite visą informaciją apie projektą. Programėlė veikia tik Lentvaryje. Kviečiame atvykti ir išbandyti!

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Trakų rajono savivaldybė. Projekto partneriai: Trakų turizmo informacijos centras, Trakų jaunimo turizmo ir laisvalaikio centras, Lentvario seniūnija, Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazija.

 

Dalia Bagdžiuvienė

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario filialo vedėja

Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Interaktyvi biblioteka
Vilnijos vartai
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
Eklasika