Minime LR Konstitucijos sukaktį

Konstitucija – svarbiausias ne tik mūsų šalies, bet ir daugelio pasaulio šalių įstatymas, užtikrinantis žmogaus teises, laisves ir pareigas valstybėje. Konstitucija – tai vientisas ir tiesiogiai taikomas teisės aktas, kuriuo remdamiesi piliečiai gali ginti savo teises. Šiemet, spalio 25-ąją, LR Konstitucija mini jau 25-ąsias savo metines.

Dabartinė Lietuvos Respublikos Konstitucija buvo priimta referendumu 1992 m. spalio 25 d., balsuojant Lietuvos Respublikos piliečiams. Konstitucijos projektą prieš tai patvirtino Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas. Tai vienintelė Lietuvos Konstitucija, priimta referendumu. Beveik 81 proc. į referendumą atėjusių Lietuvos piliečių balsavo už Lietuvos Respublikos Konstituciją. Iš viso „taip“ pasakė beveik 1,5 milijono rinkėjų. Balsuodami už Konstitucijos priėmimą, Lietuvos piliečiai tapo simboliniais jos rengėjais.

Minint Konstitucijos dieną jau 11 metus iš eilės visi Lietuvos piliečiai kviečiami laikyti Konstitucijos egzaminą, kuris šiemet vyko spalio 3 d. ir spalio 12 d.

Trakų viešoji biblioteka taip pat paminėjo šią svarbią sukaktį. Spalio 26 d. bibliotekoje vyko akcija-viktorina „Aš Lietuvos pilietis“. Jos dalyviai turėjo galimybę pasitikrinti savo žinias atsakinėdami į anketos klausimus. Geriausiai  atsakiusieji buvo apdovanoti prizais ir LR Konstitucijos knygelėmis.