„Migruojantis kinas 2020“: rugpjūčio mėnesio repertuaras

Trakų viešoji biblioteka kviečia visus gero kino mylėtojus rugpjūtį džiaugtis kino vakarais po žvaigždėtu dangumi! Žiūrovų laukia turiningi vakarai: rodysime filmus, kurie pripažinti kino kritikų, pelnę prestižinių apdovanojimų įvairiuose tarptautiniuose kino festivaliuose, turintys išliekamąją meninę vertę, teigiamą estetinį, emocinį, moralinį poveikį, formuojantys vertybes. Kino seansai vyks ne tik kiemelyje prie Trakų viešosios bibliotekos, bet ir rajone – Aukštadvaryje bei Paluknyje, o animaciniu filmuku pradžiuginsime mažuosius bibliotekos draugus.

Kino seansai Trakuose

• Rugpjūčio 11 d., 21.30 val. *kiemelyje prie Trakų viešosios bibliotekos kviečiame pasinerti į intriguojančią prancūzų režisierės Céline Sciamma juostą „Liepsnojančios moters portretas“ (Prancūzija, 2019, 121 min., N-16). Filmas rodomas originalo (prancūzų) kalba su lietuviškais subtitrais.

„Pasaulio žiūrovus ir Kanų kino festivalio žiuri pavergusiame filme Celine Sciamma meistriškai režisuoja subtilius aistros ir maišto atspalvius, o įsimylėjusios operatorės Claire Mathon kamera tapo viena kitoje prieglobstį radusių moterų portretus stulbinamo grožio Šiaurės Prancūzijos gamtos fone." (Aistė Račaitytė)

*Esant blogoms oro sąlygoms, kino seansas vyks bibliotekoje

Filmo anonsas:

• Rugpjūčio 18 d., 21.00 val. *kiemelyje prie Trakų viešosios bibliotekos kviečiame smagiai praleisti vakarą žiūrint juodojo humoro kriminalinę rumunų režisieriaus Corneliu Porumboiu komediją „Švilpautojai“ (Rumunija, Prancūzija, Vokietija, Švedija, 2019, 97 min., N-16). Filmas rodomas originalo (rumunų, anglų, ispanų) kalbomis su lietuviškais subtitrais.

„Vienas iš rumunų Naujosios bangos pradininkų šįkart švilpauja visai kitokią melodiją – drąsiai maišo film-noir žanrą su komedija, detektyvą su drama, realybę su kino citatomis ir sukuria reginį, kuriuo mėgausis visi, mylintys kiną." (Gediminas Kukta)

*Esant blogoms oro sąlygoms, kino seansas vyks bibliotekoje

Filmo anonsas:

• Rugpjūčio 22 d., 14.00 val. Trakų viešojoje bibliotekoje kviečiame mažuosius bibliotekos draugus kartu su tėveliais pasižiūrėti animacinį filmuką „Garsioji meškinų invazija į Siciliją“ (rež. Lorenzo Mattotti, Prancūzija, Italija, 2019, 82 min.). Animacinis filmukas įgarsintas lietuviškai.

„Garsus iliustratorius ir grafinių novelių autorius Lorenzo Mattotti adaptuoja mitinę Dino Buzzati knygą. Susijungę šie du pasauliai sukuria savitą ir ilgai įsiminsiančią animacijos visatą, kurioje išryškėja daug svarbių temų – atsakomybė, meilė, silpnųjų ir stipriųjų kova, apie kurias bus galima vaisingai diskutuoti po peržiūros." (Mantė Valiūnaitė)

Animacinio f. anonsas:

Kino seansas Paluknyje

• Rugpjūčio 14 d., 21.00 val. *kiemelyje prie Paluknio bibliotekos (Vilniaus g. 1, Paluknys) kviečiame pasinerti į įsimintiną argentiniečių režisieriaus Luis Ortega juostą „Angelas“ (Argentina, Ispanija, 2018, 118 min., N-16). Filmas įgarsintas lietuviškai.

„Šiandien jau 45 m. kaip Carlosas Robledo Puchas yra kalinys. Tai ilgiausiai Argentinoje kalintis nusikaltėlis. Manoma, kad jis įvykdė daugiau nei 40 apiplėšimų ir 11 žmogžudysčių. Nenuostabu, kad jo biografijos ekranizavimo ėmėsi „Šiuolaikinių žvėrių" prodiuseriai – šio asmens gyvenimas siūlo galingos energijos ir žiaurumo estetikos pripildytą scenarijų." (A. Račaitytė)

*Esant blogoms oro sąlygoms, kino seansas vyks Paluknio bendruomenės namų salėje (Parko g. 1, Paluknys)

Kino seansas Aukštadvaryje

• Rugpjūčio 28 d., 21.00 val. *kiemelyje prie Aukštadvario bibliotekos (Dariaus ir Girėno g. 6, Aukštadvaris) kviečiame pasižiūrėti jausmingą ir tikra istorija paremtą libanietės režisierės Nadine Labaki dramą „Kafarnaumas“ (Libanas, Prancūzija, Jungtinės Valstijos, 2018, 120 min., N-13). Filmas įgarsintas lietuviškai.

„Herojaus akimis matomas pasaulis dar ryškesnis ir baisesnis, nei gali pasirodyti realybėje, todėl jame labiau suspindi ir vidinė šiluma bei įkvepiantis žmogiškumas. Šalia vaizduojamo žiaurumo, ryškių spalvų ir lengvo humoro, filme kuriamas įtaigus pasaulio paveikslas, kuris primins „Lūšnynų milionierių" ir „Floridos projektą" (A. Račaitytė)

*Esant blogoms oro sąlygoms, kino seansas vyks Aukštadvario bendruomenės namų salėje (Dariaus ir Girėno g. 6, Aukštadvaris)

Filmo anonsas:

Projekto „Migruojantis kinas 2020“ rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba ir Trakų rajono savivaldybė, partneriai – VšĮ „Kino pavasaris“, UAB „Europos kinas“, Trakų kultūros rūmai, Trakų seniūnijos bendruomenė „Santalka“, informacinis partneris – Trakų rajono laikraštis „Trakų žemė“.

Seanso metu būtina laikytis saugaus 1 metro atstumo, čiaudėjimo/kosėjimo etiketo, privaloma dėvėti veido apsaugos priemones (vaikams iki 6 m. amžiaus dėvėti veido apsaugos priemonių neprivaloma).

Susitikime po žvaigždėmis! Geras kinas = malonumas!

Kino vakarai nemokami.

Akvilė Narbutienė

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė