Mažųjų rytmetis Senųjų Trakų bibliotekoje

„Bibliotekos – tai žmogaus dvasinių vertybių lobynas.“ (G. Leibnicas)

Skaitymas praturtina mūsų žodžių lagaminą bei lavina vaizduotę. Saulėtą ir vėjuotą antradienio rytą susitikome su mažaisiais Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos darželinukais ir jų auklėtojomis Irute, Lina, Irena keturių metų laiku edukacijai. Su smalsiais ir žingeidžiais darželinukais aptarėme, kokie yra metų laikai, kaip jie keičiasi ir kokius turi požymius. Į pagalbą pasitelkėme Zitos Gaižauskaitės eilėraščius apie metų laikus. Išgirdę posmelį, vaikai turėjo spėti, apie kurį metų laiką yra rašoma. Greičiausiai ir geriausiai atsakęs buvo apdovanotas saldžia dovanėle.

Sekanti dalis – edukacinė veikla. Iš rudeninių lapų, naudodami dekupažo techniką, kūrėme žibintus. Išdažę stiklainius, vaikai papuošė juos klevo lapais. Šaunuoliai vaikai dirbo uoliai, todėl spėjo paužkandžiauti ir pažaisti bibliotekoje.

Lai šie žibintai, padaryti mažomis rankutėmis, džiugina Jūsų namus ir pripildo širdeles rudeniškos šilumos, kurios su kiekviena diena vis mažiau.

Agnieška Uscilienė

Trakų viešosios bibliotekos Senųjų Trakų filialo vyr. bibliotekininkė