Maisto kūryba

Spalio 20-oji – Tarptautinė virėjų diena – puiki galimybė kalbėti apie visavertę vaikų mitybą, mokyti juos sveikos mitybos pagrindų pasitelkiant žaidimus ir kūrybiškumą. Vaikystėje padėti mitybos pagrindai turės įtakos visą gyvenimą, o norint pakeisti juos vėliau, bus kur kas sunkiau. Todėl kalbėti apie tai reikia dabar.

Su neformalų ugdymą bibliotekoje lankančiais vaikais kalbėjome, kokia yra tinkamai subalansuota mityba, ką reikia valgyti ir neriboti savęs, o kuo kartais galime tik pasimėgauti. Jau iš darželio ir iš animacinių filmukų vaikai žino, kad reikia valgyti kuo daugiau daržovių ir vaisių, pieno produktų bei mėsos. Visi vaikai puikiai atsimena animacinio filmo veikėją Popajų, kuris buvai labai stiprus ir sveikas valgydamas špinatus. Puikus pavyzdys vaikams, kai jų mylimi aktoriai, rašytojai propaguoja sveiką gyvenseną.

Minėdami Virėjų dieną, su vaikais kepėme vaflius. Kaip tikri virėjai, pirmiausia išnagrinėjome receptą ir gaminimo eigą, o tik tada ėmėmės darbų. Po gamybos, vaišinomės savo ruoštais skanėstais. Nesveika per daug valgyti saldumynų, bet pasilepinti mažais kiekiais visada reikia.

Agnieška Uscilienė

Trakų viešosios bibliotekos Senųjų Trakų filialo vyr. bibliotekininkė