Literatūrinė popietė „Per skausmą į laisvę“ Grendavės bibliotekoje

Sausio 13-osios rytą, kai laukus dar gaubė sutemos, Grendavės bibliotekos languose sužibo žvakių liepsnelės, primindamos, kad tai ne eilinė diena. Prisijungdami prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“, kuri Lietuvoje vyksta jau penkioliktą kartą, dešimčiai minučių uždegėme vienybės, pergalės ir Lietuvos laisvės gynėjų atminimo žvakutes.

Plazdenančios ugnelės atgaivino mumyse prisiminimus apie tuos tragiškus 1991 m. sausio 13-osios įvykius, kurie pareikalavo nemažai aukų: apie 700 žmonių buvo sužeisti, 14 žuvo. Dėl to mes neturime pamiršti, kad laisvė – tikrasis visos tautos laimės ir gerovės šaltinis, suteikiantis galimybę augti ir tobulėti. Lietuvių tautos laisvė išpirkta Lietuvos žemės vaikų gyvybėmis, paaukotomis mūsų visų gerovės vardan.

Vėliau bibliotekoje vyko literatūrinė popietė „Per skausmą į laisvę“, kurios metu tylos minute pagerbėme nepamirštamus kovotojus už laisvą Lietuvą, kurie negailėdami savęs pasiaukojo šviesesnei Tėvynės ateičiai.

Renginio metu dalyviams buvo pristatyta spaudinių paroda, atspindinti tos košmariškos nakties įvykius, vykusius prieš 31-erius metus. Labiausiai visus sudomino J. Girdvainio knyga „Dainuojanti revoliucija Vilniaus barikadose“, kurios puslapiuose patalpintos fotonuotraukos ir įvykių dalyvių autentiški pasakojimai-liudijimai, bylojantys apie šią skaudžią ir didvyrišką valstybės istorijos atkarpą.

Lietuvos laisvės gynėjų vardai amžiams liks įrašyti ne tik mūsų atmintyje, bet ir ateinančių kartų gyvenimo puslapiuose.

Regina Karpičienė

Trakų viešosios bibliotekos Grendavės filialo vyr. bibliotekininkė