Liko vos 6 „Auksinio proto“ žaidimai!

Kovo 14 dieną devintasis žiemos-pavasario žaidimas į Trakų viešąją biblioteką sukvietė net 20 žaidėjų iš 4 komandų. Nepaisant to, jog šiame sezone liko vos 6 žaidimai iš 15, „Auksinis protas“ pritraukia vis daugiau smalsių naujokų, ieškančių intelektualių pramogų laisvalaikiui praturtinti. Štai praėjusią savaitę buvo sumuštas „Auksinio proto“ rekordas, mat visos Lietuvos mastu šį intelektualų žaidimą susirinko žaisti net 388 komandos – tai tik įrodo, kokiu stulbinančiu greičiu populiarėja „Auksinio proto“ turnyrai.

Devintajame žaidime sulaukėme ir naujovės – dar neregėto audio turo, kurio tema buvo mokslininkų pavardės. Antrasis turas buvo apie tenisą, trečiasis – blic turnyras – kvietė pasimelsti šventiesiems, ketvirtasis buvo apie JAV nacionalinius parkus, ir tradiciškai, – penktąjį sudarė įvairūs klausimai.

Kaip bebūtų „netikėta“, pergalę ir vėl nuskynė „Išmanieji protai“ su 60 taškų ir teisingai atsakytu antrojo turo bonus klausimu. Nuo jų, vienuolikos taškų skirtumu, atsiliko sezono naujokai „Rotorius“, surinkę 49 taškus, ir taip pat teisingai atsakę į antrojo turo bonusą apie tenisininką Andre Agassi. Trečioje vietoje įsitaisė praeitos savaitės nugalėtojai – komanda „Baikit, nemanau!“ su 44 taškais, na o ketvirtieji liko „Trakai United“ su 36 taškais.

Šiame žiemos-pavasario sezone liko vos 6 „Auksinio proto“ žaidimai. Kitas žaidimas vyks kovo 21 d. 18.30 val. Laukiame jau esamų ir naujų komandų!

Primename, kad viena komanda gali dalyvauti viename, keliuose arba visuose septintojo „Auksinio proto“ sezono turnyruose. Taip pat ateinančiuose turnyruose gali dalyvauti ir naujos komandos bei pavieniai žaidėjai, prisijungsiantys prie esamų komandų! Žaidimo metu komandos gali naudotis tik savo narių žiniomis ir išmintimi. Įvairios ryšio priemonės, internetas, kompiuteriai, literatūra ir kitos palengvinimo priemonės negalimos!

Jei esi smalsus, daug žinai, turi puikų draugų ratą – registruok komandą, dalyvauk ir mankštink protą!

Registracija vyksta telefonu (8 528) 55 460 ir el. p. g.tamasauskaite@trakubiblioteka.lt

Pavyzdiniai 9 žaidimo klausimai:

KLAUSIMAS:

2017 metų vasarį spaudoje pasirodė pranešimai, kad mokslininkai galimai atrado dar vieną žemyną. Manomo žemyno vieta yra šalia Australijos krantų: dalis jo priklauso Australijos, dalis – Ramiojo vandenyno plokštėms. Jei žemynas bus pripažintas, jam ketinama suteikti senosios, Europoje esančios salos pavadinimą. Apie kokią salą kalbame?

ATSAKYMAS:

ZELANDIJĄ. Žemyno vieta, tai, kad jis dalijasi per dvi plokštes, žodis „senosios“, kuris akivaizdžiai panaudotas kaip priešprieša, yra nuorodos į Naująją Zelandiją, po kuria ir aptiktas šis darinys – galimai žemynas. Europoje yra Zelandijos sala, kurioje įsikūrusi Danijos dalis su sostine Kopenhaga]

Šaltinis: http://elitedaily.com/news/scientists-discovered-another-new-continent-travel-list-just-got-longer/1795791/

KLAUSIMAS:

2000 metais turnyre Brightone Goranas Ivaniševičius buvo laikomas favoritu, tačiau antrojo raundo dvikovoje netikėtai susidūrė su problemomis – korėjietis Hyung Talk-Lee nenorėjo lengvai pasiduoti ir privertė kroatą paplušėti. Mačas iš lengvo pasivaikščiojimo virto tikru karu, kuriame impulsyvus Ivaniševičius taip nervinosi, jog galiausiai nebegalėjo tęsti mačo ir turėjo pripažinti korėjiečio pranašumą. Dėl kokios unikalios priežasties Goranas Ivaniševičius nebegalėjo tęsti dvikovos?

ATSAKYMAS:

JIS SULAUŽĖ VISAS TRIS SAVO RAKETES. Kroatui nesisekė šiame mače ir jis savo pyktį išliedavo trenkdamas raketę į žemę. Pirmąją raketę sulaužė po įtemptos kovos pralaimėjęs pirmąjį setą 7:5. Antroji raketė lūžo trečiajame sete, o neužilgo lūžo ir trečioji. Ivaniševičius pasakė teisėjams, kad daugiau rakečių nebeturi, todėl nebaigė rungtynių ir pergalė atiteko korėjiečiui. Tai kol kas vienintelis toks atvejis teniso istorijoje, dėl to klausime paminėta, jog priežastis yra unikali.

KLAUSIMAS:

Ironiška, bet vienas daugiausiai naudos JAV nacionalinių parkų sistemai atnešusių veiksnių buvo JI. Dėl JOS šimtai tūkstančių žmonių gavo darbus įvairiausiuose JAV nacionaliniuose parkuose bei gamtos paminkluose. Šie nauji darbuotojai tiesė kelius, statė poilsiavietes, sodino medžius ir t. t. Dviem žodžiais parašykite – kas yra JI, jeigu vargu, ar dažnas žmogus JĄ paminėtų geru žodžiu?

ATSAKYMAS:

DIDŽIOJI DEPRESIJA. Naujai išrinktas prezidentas F. D. Rooseveltas įtraukė nacionalinių parkų sistemą į savo „Naująjį kursą“ (angl. „New Deal“) ir taip už mažus atlyginimus daugybė žmonių ėmėsi pavojingų darbų parkuose, tačiau jų palikimas daug kur tebestovi iki šiol.

Bendrosios įskaitos rezultatai po 9 žaidimo turnyrų:

Komanda „Išmanieji protai“ – 575 taškai;

Komanda „Baikit, nemanau!“ – 495 taškai;

Komanda „Trakai United“ – 286 taškai;

Komanda „Rotorius“ – 142 taškai.

Gintarė Tamašauskaitė,

Trakų viešosios bibliotekos

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyr. bibliotekininkė