Leidiniai 2021 m. praturtinę Kraštotyros fondą

Puikios žinios besidomintiems Trakų kraštu – Trakų viešosios bibliotekos Kraštotyros fondas pasipildė naujais, įvairiais aspektais su kraštu supažindinančiais leidiniais. Naudingų, įdomių skaitinių atras besidomintieji istorija, kultūra, kraštiečių kūryba.

Naujausios knygos sausio 6 – vasario 5 d. eksponuojamos Trakų viešojoje bibliotekoje veikiančioje kraštotyros parodoje „Leidiniai, 2021 m. praturtinę Kraštotyros fondą“. Sudominusį leidinį galima paskaityti bibliotekos skaitykloje.

Trumpai apie kelias knygas:

„Lietuvių–karaimų kalbų žodynas“

Sudarytoja: Ana Špakovska

Tai pirmasis lietuvių–karaimų kalbų žodynas. Jį sudaro 12 484 karaimiški žodžiai su vertimu į lietuvių kalbą. Leidinio pratarmėje rašoma, kad žodyno tikslas yra padėti „kiekvienam pageidaujančiam išmokti gimtąją – karaimų kalbą.“

„Trakų krašto literatai – 20“

Sudarytojai: Teresė Balkutė-Zolotuchinienė, Rūta Daudytė-Minkevičienė, Irma Stadalnykaitė

Jubiliejiniame Trakų rajono literatų brolijos „Aukuras“ kūrybos almanache pateikiami 46 kraštiečių autorių poezijos, prozos ir publicistikos kūriniai bei autorių portretinės nuotraukos, trumpos biografijos.

„Žemė prašo nepamiršti vardų“

Sudarytoja Filomena Kavoliutė

Knygoje pateikiamas Lietuvos kaimų, viensėdžių, tarp jų ir Trakų krašto gyvenviečių, vardų sąrašas, kurių bendruomenės sovietmečiu buvo suardytos, sodybos – sunaikintos, o vardai išbraukti iš administracinių sąrašų.

Regina Rancevienė

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliografė