Lapkričio 10 d. Onuškio bibliotekoje susitikimas su Juozu Lebednyku

2017 m. lapkričio 10 d., 15 val. Onuškio biblioteka kviečia į susitikimą su Lietuvos skulptoriumi Juozu Lebednyku (renginys vyks Onuškio kultūros namuose).

Juozas Lebednykas gimė 1947 m. Dusmenų kaime. Mokėsi Onuškio vidurinėje mokykloje (dabar – Onuškio Donato Malinausko gimnazija). Studijavo skulptūrą LTSR Valstybiniame dailės institute (dabar – Vilniaus dailės akademija). Nuo 1973 m. gyvena ir kuria Panevėžyje. Kurį laiką dirbo Dailės muziejaus restauracinėse dirbtuvėse, taip pat Panevėžio vaikų dailės mokykloje. 1989–1993 m. buvo Lietuvos dailininkų sąjungos Panevėžio skyriaus pirmininkas.

Jis sukūrė daug vario reljefų, skulptūrų visuomeninių pastatų interjerams ir eksterjerams, mažosios plastikos bei skulptūrinės keramikos kompozicijų, šamotinės keramikos darbų, objektų, paminklų. Skulptorius yra gavęs ne vieną apdovanojimą (tarp jų – Trakų rajono savivaldybės Kunigaikščio Vytauto Didžiojo medalis bei Panevėžio miesto savivaldybės Kultūros ir meno premija). Šiemet atšventė 70-ies metų jubiliejų.

J. Lebednykas surengė 27 personalines parodas bei dalyvavo parodose, simpoziumuose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. Jo darbų galima rasti įvairiuose Lietuvos miestuose, tačiau daugiausia jų – Panevėžyje. Onuškį puošia net 4 dailininko skulptūros. Juozo Lebednyko kūrinių yra įsigiję Lietuvos muziejai bei privatūs kolekcininkai, taip pat – JAV Baltieji rūmai ir Europos Parlamentas.