Kviečiame registruotis į nuotolinius kompiuterinio raštingumo mokymus pažengusiems

Kviečiame prisijungti prie Trakų viešosios bibliotekos organizuojamų nuotolinių nemokamų 6 val. trukmės kompiuterinio raštingumo mokymų pažengusiems. Galėsite pasirinkti iš Jums patikusių 11 temų. Mokymus ves profesionali lektorė. Datos bus nustatytos susiformavus grupėms. Susidomėjusius kviečiame registruotis e. svetainėje https://mokymai.vipt.lt, el. paštu d.klimiene@trakubiblioteka.lt, telefonu (8 528) 55 461.

Mokymų temos

1. „Efektyvus laiko planavimas ir bendravimas“

Naudokite technologijas bendraujant ir planuojant savo laiką! Sužinokite, kaip saugiai bendrauti ir bendradarbiauti el. paštu, internetu persiųsti didelį dokumentą, nuotrauką ar vaizdo filmuką, susikurti internetinį kalendorių ir jame pasižymėti priminimus bei užduotis, kaip susikurti tinkamą slaptažodį registruojantis įvairiose sistemose.

2. „Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis“

Susipažinkite su skaitmeninių nuotraukų redagavimu, koliažo ir animacijų kūrimo galimybėmis. Mokymų metu sužinosite, kaip saugiai bei atsakingai skelbti nuotraukas ir vaizdo įrašus internete.

3. „Dokumentų kūrimas internete ir dalijimasis su kitais“

Kaip parengti dokumentus internete? Kaip teksto dokumentais dalytis su kitais interneto vartotojais? Kaip suteikti jiems redagavimo teisę? Kaip parodyti ekrano vaizdą kitiems internetu? Šioje programoje susipažinsite su bendradarbiavimo priemonėmis internete, debesų kompiuterija.

4. „Būk aktyvus, unikalus ir verslus“

Kaip saugiai naršyti internete ir atpažinti saugias svetaines? Kaip sukurti interneto svetainę ar tinklaraštį? Sužinosite, kokius pėdsakus paliekame skaitmeniniame įrenginyje ir kaip juos pašalinti, išmoksite kritiškai vertinti skelbiamą informaciją internete.

5. „Inovatyvus savęs pristatymas“

Kaip prisistatyti kitiems žmonėms? Vienas iš būdų – sukurti patrauklų gyvenimo aprašymą arba panaudoti raiškaus turinio priemones. Mokymų metu internete ieškosite tinkamų pavyzdžių ir pagal juos kursite savo originalius gyvenimo aprašymus.

6. „Pristatymų rengimas“

Išmokite vaizdžiai pristatyti savo mintis ir sumanymus skaidrėse, pasitelkdami pateikčių rengimo priemones.

7. „Sumaniau apsipirkime ir atsiskaitykime internetu“

E. prekyba, prekių paieška, kainų palyginimas, atsiskaitymas, e. banko teikiamos paslaugos – šie svarbūs dalykai padės jums kasdienybėje. Kaip pirkti internetu, saugiai atsiskaityti už prekes ir paslaugas internete, palyginti kainas? Kaip įkelti savo skelbimus, juos susieti su socialiniais tinklais? Kaip naudotis e. bankų teikiamomis paslaugomis?

8. „Viešosios paslaugos internetu kiekvienam“

Deklaravimo, Sodros, sveikatos priežiūros, registravimo ir kt. e. valdžios paslaugos.

Kaip elektroniniu būdu galima užsakyti įvairias pažymas, pateikti deklaracijas, užsiregistruoti vizitui pas gydytoją? Šioje mokymų programoje sužinosite, kaip kiekvienas iš mūsų gali naudotis valstybės institucijų teikiamomis įvairiomis paslaugomis, teikti prašymus, deklaracijas, užsakyti įvairias pažymas VMI, SODRA ir kitose svetainėse neišeinant iš namų.

9. „Planuokime laisvalaikį internetu“

Lėktuvų bilietai, kelionės, orai, tvarkaraščiai, žemėlapiai, nuorodos.

Šioje mokymų programoje sužinosite, kaip internetu gauti įvairias paslaugas, pradedant nuo kelionės planavimo, maršruto sudarymo, transporto bilietų įsigijimo, baigiant automatiniais vertėjais, orų prognozėmis ir kitomis naudingomis paslaugomis.

10. „Būkime saugūs internete“

Kaip saugiau naršyti internete ir naudotis e. paslaugomis? Kaip tinkamai apsaugoti asmens duomenis, tapatybę? Sužinosite, kaip saugiai bei atsakingai elgtis naudojant skaitmeninius įrenginius ir internetą.

11. „Skaičiuoklė darbui ir namams“

Ar žinote, kad skaičiuoklė yra nepamainoma darbo priemonė, padedanti analizuoti įvairius duomenis bei juos atvaizduoti ir pristatyti grafiškai? Mūsų siūlomoje programoje sužinokite, kaip skaičiuoklė gali pasitarnauti jums tvarkant namų ūkio finansus, organizuojant šventes, planuojant darbotvarkę.