Kviečiame į literatūrinę popietę „Noriu pats surasti savo kelią...“

Birželio 10 d., 17 val. Trakų viešojoje bibliotekoje vyks literatūrinė popietė „Noriu pats surasti savo kelią...“ (V. Mačernis), skirta poeto Vytauto Mačernio metams paminėti.

2021-ieji paskelbti poeto Vytauto Mačernio metais. Nors žuvo būdamas vos 23-ejų, poetas visuotinai pripažįstamas lietuvių literatūros klasikų, tarp kurių yra bene jauniausias.

Poetas Vytautas Mačernis (1921–1944) savo vizionieriška poezija lietuvių literatūroje paliko ryškų pėdsaką. Kūrė ne tik poeziją, bet taip pat mėgo prozą, rašė straipsnius apie literatūrą, daug užsirašinėjo, vertė. Prof. Viktorija Daujotytė straipsnyje „Jauniausias klasikas“ rašė: „Į lietuvių tautos dvasinę patirtį Vytautas Mačernis įeina kaip ypatinga, išsiskirianti prigimtis, turėjusi retą jautrumo pasauliui, vizijai, fantazijai dovaną, galėjimą patirti regėjimus, tarsi išeiti už įprastų ribų, pakilti iki šviesiausio taško, iš kur matyti, kad vertingiausia – „tai aukštosios akimirkos, kurių metu žmogus išsiskleidžia Visatos pilnatvėje.“

Literatūrinės popietės metu skambės V. Mačernio eilės, biografiniai fragmentai.

Kviečiame dalyvauti!