Kviečiame į Linos Leparskienės knygos „Papasakoti Trakai“ pristatymą

Rugsėjo 24 d., 17 val. Trakų viešojoje bibliotekoje vyks Linos Leparskienės knygos „Papasakoti Trakai“ pristatymas.

Pasak leidinio autorės, knyga gimė po daugiau nei dešimtmetį trukusių tyrimų, kurių metu užrašyti įvairių tautybių vietinių ir nevietinių trakiečių gyvenimo pasakojimai atvėrė savitą kasdienių Trakų pasaulį. Šis pasaulis skamba Vilnijos kraštui būdingomis kalbomis.

Kiekvienas lankytojas, atvykęs pamatyti Trakų pilį, sykiu atsiduria atminties ir asmeninių patirčių prisotintoje erdvėje, kažkieno kieme. Kultūros antropologė dr. Lina Leparskienė savo pirmojoje monografijoje „Papasakoti Trakai“ pasirinko tirti ir rekonstruoti jau kone išnykusį vietos pasaulį, kurio apraiškas dar galima apčiuopti vyresnės kartos trakiečių pasakojimuose ar elgesyje. Vieni knygoje atpažins savo vaikystės miestą, kiti iš naujo atras kasdien matomas vietas, treti galbūt norės padiskutuoti dėl kokio nors teiginio. Tokia diskusija bus labai sveikintina knygos pristatymo renginio metu. Visi svečiai taip pat kviečiami dalintis savo prisiminimais apie Trakus.

Renginio metu bus parodytos ištraukos iš šiemet „Pragiedrulių“ konkurse apdovanotos Česlovo Rulevičiaus ir L. Leparskienės sukurtos kultūros laidos „Zigmas“ (rodyta per Trakų televiziją „Aidas“), kurioje pasakojama apie vieno knygos herojaus gyvenimą.

Maloniai kviečiame dalyvauti!

Trakų viešoji biblioteka