„Kūrybiškumo saviraiškos studija“ tęsia veiklas ir užsiėmimus

Trakų viešosios bibliotekos NVŠ „Kūrybiškumo saviraiškos studija“ 2021 m. vasario – balandžio mėn. dirbo nuotoliniu būdu. Užsiėmimai vyko trečiadieniais, ketvirtadieniais ir penktadieniais. Grupės: Trakų, Lentvario, Aukštadvario, Rūdiškių, Senųjų Trakų. Vedant būrelio užsiėmimus buvo naudojamos įvairios komunikavimo programos: „Facebook“, „Zoom“, „Microsoft Teams“, „Messenger“, el. paštas. Įvyko 90 užsiėmimų po 1,5 val. Užsiėmimams reikalingas priemones vadovės dalino iš anksto.

Per šiuos nuotolinio darbo mėnesius kūrybinių dirbtuvių užsiėmimuose vaikai išbandė įvairias technikas ir priemones: iš kartoninių kiaušinių dėžučių gaminome knygos veikėjus, kryželiu siuvinėjome širdelę Lietuvos vėliavos spalvomis, iš kartono kūrėme korėjietiškus būgnelius ir banginį iš popierinės lėkštės. Ruošėmės virtualioms Užgavėnių ir Velykų šventėms. Vaikai pasigamino kaukes, mokėsi įvairių eilėraščių, aptarėme šventės personažus. Užgavėnes šventėme virtualiai. Susitikimo metu vaikai pasipuošė savo gamintomis kaukėmis, vaišinosi iškeptais blynais, pasakojo apie savo blynų receptus bei skaitė eilėraščius. Prisiminėme Velykų papročius, margučių marginimo techniką. Dalyviai kūrė ir vaidino istorijas apie Margutį. Dalinosi Velykų nuotraukomis, dalyvavo konkurse „Gražiausias margutis“, iš kojinių kūrė velykinius zuikučius, o iš popieriaus juostelių – krepšelius margučiams. Gaminome amuletus, o Kosmonautikos dienos proga ant balionų papjė mašė technika kūrėme planetas, iš tualetinio popieriaus ritinėlių darėme ateivius ir tos fantastinės planetos gyventojus. Vaikai susipažino su erdvinių dekoracijų (žibintų) ir atviruko kūrimo pagrindais, darė savo monogramas, panaudodami kvilingo techniką. Pynė „draugystės apyrankes“.

Teatro saviraiškos būrelio nariai su vadove Irena Jociene vaidino „radioteatrą“. Sekdami žinomas pasakas: „Raudonkepuraitę“, „Tris paršelius“, „Ropę“, kiekvienas persikūnydavo į jam skirtą personažą ir sekdavo pasaką toliau. Užsiėmimų metu mažieji aktoriai žaidė įvairius kūrybinius, vaizduotės lavinimo, atminties, balso stiprinimo bei judriuosius žaidimus. Skaitė ir susipažino su nauja pjese – B. Murray „Ar aukštai dangus“. Su vadove aptarė pjesės personažus. Vaikai vaidino etiudus pagal duotas aplinkybes (laikas, vieta, personažas).

Programavimo edukacijos metu dalyviai išbandė kompiuterinio 3D modeliavimo pradmenis, kuriuos galima pritaikyti kuriant įvairiausius kasdienybėje naudojamus daiktus ar detales, mokėmės naudotis internetine programa „Tinkercad“. Dirbome trimatėje erdvėje, mėginome įsisavinti 3D grafikos modeliavimo principus, vaizdavimo būdus. Kūrėme ir modeliavome robotus, raketas, kosminius laivus ir kitokius smagius kūrinius, tyrinėjome, eksperimentavome, ieškojome būdų, kaip pakeisti figūrą, jos kampą, dydį, formą. Vaikai stebino savo sumanumu, nuovokumu bei fantazija.

Dalyvavome Aukštadvario regioninio parko paskelbtame konkurse, skirtame Žemės dienai. Pristatėme „Pavasario knygą“ – iš būrelio dalyvių sukurtų erdvinių iliustracijų, su eilėmis apie pavasarį, dekoruotą knygą. Vaikai dalyvavo susitikimuose su rašytojais – Tomu Dirgėla ir Evelina Daciūte.

Studijos nariai dalindavosi savo darbelių nuotraukomis, rašydavo ir klausdavo, jei kas būdavo neaišku. Smagu sulaukti vaikų darbelių nuotraukų, kurios buvo patalpintos NVŠ „Kūrybiškumo saviraiškos studijos“ „Facebook“ puslapyje. Ir nors didžioji veiklų dalis vis dar vykdoma nuotoliniu būdu per „Zoom“ platformą, tačiau nuo gegužės mėnesio studijos veiklos po truputį ima grįžti ir į bibliotekų erdves. Tad su nekantrumu laukiame tiesioginio kontakto su pasiilgtais draugais!

Mūsų veiklas galite stebėti: http://inx.lv/LS2L

Trakų viešosios bibliotekos NVŠ programos „Kūrybiškumo saviraiškos studija“ vadovės