Kūrybinės iliustracijų dirbtuvės

Iliustracijos puošia daugelį knygų, padėdamos suvokti rašytojo reiškiamas mintis, idėjas, apibūdina veikėjus. Iliustracijas galima piešti įvairiausiais stiliais. Daugiau apie tai papasakoti į Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrių atvyko Vlado Žiliaus parodos projekto vadovė Rasa Bačiulienė, surengusi Vlado Žiliaus darbų parodą Trakų viešojoje bibliotekoje.

Projekto vadovė susirinkusiems vaikams iš Trakų pradinės mokyklos trumpai papasakojo apie iliustracijų kūrimą. Klausė, ar vaikai žino, kokios būna iliustracijos bei parodė pavyzdžių – lino raižinį, metalinę plokštelę ir kt. Kūrybinių dirbtuvių dalyviai klausėsi eilėraščio „Girių monai“ iš A. Puišytės knygos „Sidabro varpelis“. Vaikai piešė iliustracijas eilėraščiui, kiekvienas įsivaizduodamas vis kitaip. Pagrindiniai jų darbuose vyravę elementai – nykštukas, eglės, kelmas ir kiti.

Baigiantis edukacijai, vaikai išrinko gražiausias iliustracijas ir buvo apdovanoti prizais.

Eglė Kondrotaitė

Trakų viešosios bibliotekos