Kūrėme pasaką su vaikiškų knygų autoriumi Dainiumi Šukiu

Trakų viešosios bibliotekos Aukštadvario ir Onuškio filialuose svečiavosi vaikiškų knygelių autorius, iliustratorius, dailininkas Dainius Šukys. Jis pasižymi nuotaikingais piešiniais bei linksmais tekstais. Jo knygelėse pasakojamos labai linksmos istorijos, kurios tinka tiek vaikams, tiek jų tėveliams.

Autorius Onuškyje trumpai pristatė savo kūrybos knygeles ir pačią naujausią – „Buliaus kalnas“, kuri yra septintoji rašytojo knyga. Šią pasaką Dainius Šukys parašė savo miestui, jo žodžiais tariant, įsikūrusiam šalia liūliuojančių pelkių, kurios kiekvieną pavasarį pražysdavo tūkstančiais žiedų, užsiklodavo margaspalvių gėlių kilimais. Tarp žemaūgių kreivų berželių dūgzdavo įvairiausi vabalai, tingios musės, laumžirgiai. Didžiuliai drugeliai neskubėdami šokdavo savo trumpo gyvenimo šokį. Juodo vandens purslai kartais sunkiai atsidusdavo, iškvėpdami oro burbulus. Pliaukštelėdavo išsigandusi varlė, snaudusi saulėkaitoje. Raistas prisipildydavo magiškų garsų, paslapčių ir pasakų. Papasakojo ir apie garsią Šiaulių lapę, tik liūdėjo, nes skulptūra, pagaminta iš pigaus metalo, pradėjo rūdyti ir po truputį praranda savo grožį.

Aukštadvaryje svečias supažindino vaikus su visa savo kūryba: tiek autorinėmis knygomis, tiek iliustracijomis. Džiugu buvo išgirsti, kad D. Šukio knygos išleistos keliomis užsienio kalbomis, o šiuo metu jis piešia iliustracijas britų rašytojo Vince Cleghorne knygoms. Ketvirtokams rūpėjo išgirsti, kaip gimsta neįprasti personažų vardai, per kiek laiko parašo knygą ir apie planus ateičiai.

Gyvenimas pilnas nuotykių, be jų gyventi būtų nuobodu – sakė Dainius Šukys pirmos ir ketvirtos klasės Aukštadvario „Gandriukas“ mokiniams. Autorius papasakojo, kaip gimsta personažai, istorijos, iliustracijos ir kodėl yra laimingas piešdamas. Taip pat papasakojo apie katiną, kuris rašytoją išlydi pas vaikučius į mokyklas, bet, deja, gyvūnėlio dar neįleido nė į vieną mokyklą. Abiejose bibliotekose rašytojas pravedė vaikams edukacinius užsiėmimus. Paveikslėlių bei simbolių pagalba kartu kūrė personažų charakterius, dialogus, netikėtus siužetus. Autorius pakvietė vaikučius kuo daugiau skaityti, o tada nebijoti sukurti ir savų istorijų. Skaitykim visi ir leiskim savo mintims skristi neaprėpiamuose vaizduotės kloduose.

Dėkojame rašytojui, dailininkui Dainiui Šukiui už gerų emocijų pliūpsnį, o vaikams už nuoširdų juoką ir meilės kupinas akis. Tikime, kad jiems labiau pasisekė nei rašytojo katinėliui, kuris pamiršo gražiosios katytės telefono numerį, ir susitikimas su D. Šukiu išliks atmintyje ilgam. Taip pat nuoširdus ačiū mokytojoms Aušrinei ir Romai už bendradarbiavimą. Lauksime kitų malonių susitikimų.

Inga Gackienė ir Ramunė Jarmalavičiūtė

Trakų viešosios bibliotekos Onuškio ir Aukštadvario filialų vyr. bibliotekininkės