Kontrastas ir niuansas tapyboje

Kūrėjai, siekdami meninės kalbos įtaigumo, dažnai meistriškai žaidžia ryškiomis priešybėmis ir subtiliais, vos pastebimais meninių ypatybių skirtumais. Šioje tapybos darbų parodoje matysite Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos 7a ir 7b klasių mokinių ir dailės mokytojos Loretos Makarevičienės bandymus perteikti kontrastą ir niuansą. Mokiniai vaizdavo gamtą, nes ji labai artima žmogui, nuolat kintanti ir įdomi savo spalvinėmis permainomis.

Kontrastas yra veiksminga priemonė, padedanti kūrėjams išvengti monotonijos, todėl darbai skiriasi savo koloritu, paroda spalvinga ir nenuobodi. Kiekvienas naudojo ribotą spalvų kiekį (daugiausiai keturias) ir jas maišė, išgaudami naujus tonus. Tapant buvo siekiama atskirti pirmą planą kontrastu, o antrą planą perteikti naudojant niuansą. Todėl tolumoje stebima rami, stabili, svajinga nuotaika, paslapties įspūdis – juk gamta tokia paslaptinga...

Kviečiame susipažinti su vaikų darbais Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje iki lapkričio 30 d.

Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus informacija