Knygų pasiūlymai „Skaitymo iššūkiui“ įveikti

„Skaitymo iššūkis“ – tai turiningas ir smagus užsiėmimas, kasmet pritraukiantis daug skaitytojų dėmesio. Jo tikslas – per vasarą perskaityti bent 5 knygas. Nors vasara jau įpusėjo, laiko sudalyvauti „Skaitymo iššūkyje“ dar yra. Tam, kad sėkmingai jį įveiktumėte, turite perskaityti bent po vieną knygą šiomis temomis:

1. Detektyvinė knyga;
  2. Knyga, kurios pavadinimą sudaro ne mažiau kaip 4 žodžiai;
  3. Literatūrine premija apdovanota knyga;
  4. Praėjusiame tūkstantmetyje išleista knyga;
  5. Linksma knyga.

Skaityti knygas pagal tam tikras temas įdomu, nes visai to nesitikint galima atrasti nustebinančių, įsimintinų skaitinių. Tik kartais gali būti sudėtinga pasirinkti temas atitinkančias knygas. Norėdami padėti greičiau nerti į „Skaitymo iššūkio“ užduotis, atrinkome po tris knygas kiekvienai temai.

Kviečiame susipažinti su pasiūlymais pirmajai užduočiai įveikti.

Detektyvinės knygos:

Lisa Jewell „Šeima iš viršaus“

Prieš dvidešimt penkerius metus į vieną prabangų Čeinio alėjos namą buvo iškviesta policija – susirūpinę kaimynai pranešė, kad dieną naktį verkia kūdikis. Atvykę pareigūnai miegamajame rado lovelėje paliktą sveiką gražutį dešimties mėnesių kūdikį. O apačioje, virtuvėje, gulėjo trys lavonai; šalia kūnų – savižudžių raštelis. Kiti keturi vaikai, kurie, kaip skelbta, gyveno šiame Čeinio alėjos name, buvo dingę. „Šeima iš viršaus“ – tai pasakojimas apie tamsiausių paslapčių kupiname name gyvenančias tris šeimas ir persipynusius jų gyvenimus.

Jørn Lier Horst „Aklas spėjimas“

Norvegijos pietuose esančiame Staverno uostamiestyje be žinios dingsta taksi vairuotojas. Policija netekusi vilties, tačiau detektyvas Viljamas Vistingas dar nesiruošia nuleisti rankų: jau pusę metų jis viliasi aptikti bent menkiausią užuominą, kuri padėtų jam išsiaiškinti, kas iš tikrųjų nutiko tą šaltą žiemos naktį. Netrukus dingusio taksisto paieškos pasisuka kita linkme ir atveda Vistingą prie naujos bylos: vieno iš prabangiausių miesto namų rūsyje rastas pinigų prigrūstas seifas. Šalia jų – šautuvas, kuriuo šauta lygiai prieš pusę metų.Viljamas Vistingas pasineria į spėliones, kuo ir kaip gali būti susijusios šios dvi paslaptingos bylos. Tačiau kai tyrimo sūkuryje neplanuotai atsiduria nėščia jo dukra Lina, viskas apsiverčia aukštyn kojomis. Tai nebe tik policijos tyrimas, tai – asmeninė detektyvo kova.

Abir Mukherjee „Kalkutos detektyvas“

Kalkuta, 1919 metai. Buvęs Skotland Jardo detektyvas Semas Vindemas atvyksta į šį miestą tikėdamasis čia pradėti viską iš naujo ir atsikratyti kankinamų prisiminimų apie karą. Tačiau nespėjęs apsiprasti nei su nauja vieta, nei su savo vidiniais demonais, Vindemas iškart neria tiesiai į žmogžudystės tyrimo sūkurį. Žmogžudystės, kuri privers jį leistis į tamsiausias Britų Indijos gelmes. Reikalas rimtas: nužudytas aukštas valstybės tarnautojas. Negana to, į jo burną įgrūstas popiergalis su raginimu britams nešdintis iš Indijos. Nepakartojama Kalkutos atmosfera, kolonijų žavesys ir skurdas, tikras britiškas sarkazmas, revoliuciniai idealai ir nusikaltimo tyrimas – visa tai užburia, suvilioja ir nepaleidžia. Gera žinia, kad yra dar dvi šios serijos knygos: „Neišvengiamas blogis“ ir „Dūmai ir pelenai“.

Daugiau informacijos apie „Skaitymo iššūkį“ rasite svetainėje www.vasarasuknyga.lt.