„Knygų Kalėdų“ rezultatai Lentvario bibliotekoje

Lietuvos bibliotekininkų draugija 2021 m. skelbė kasmetinę akciją „Knygų Kalėdos“, kurios šūkis – „Šventinis gerumas kartu su knyga“.

Lentvario miesto biblioteka ragino prisijungti prie akcijos ir iš savo lankytojų, draugų bei artimųjų gavo dovanų knygų, kurios džiugins skaitytojus ištisus metus. Labai svarbu, kad sugebame ne tik patys tikėtis dovanų, bet jomis ir dalintis.

Didžiausia šios akcijos esmė – ne tiesiog sudėti neskaitomas knygas ar namų lentynas išvaduoti nuo nereikalingos literatūros, bet suteikti džiaugsmo ir parodyti rūpestį tiems, kas neturi galimybės išsvajotos knygos įsigyti asmeniškai, bet, radę bibliotekos lentynose, apsidžiaugia taip, tarytum ją gavę dovanų. Kartais maži dalykai daro didelius stebuklus, o dovanojimo džiaugsmas suteikia daug didesnį malonumą nei pačiam gavus dovaną.

„Knygų Kalėdų“ rezultatas – 295 bibliotekos bičiulių ir skaitytojų dovanotos knygos bibliotekai. Absoliuti dauguma padovanotų knygų – grožinė literatūra. Maždaug trečdalis jų skirta suaugusiesiems, likusi dalis – patiems mažiausiems skaitytojams. Malonia staigmena nudžiugino leidykla „Hubris“, kuri Lentvario miesto bibliotekai padovanojo 10 knygų. Bibliotekos darbuotojai nuoširdžiai dėkingi visiems, kas geranoriškai padėjo kurti „Knygų Kalėdų“ stebuklą 2021 metais. Dovanotos knygos dar ilgai džiugins jaunuosius skaitytojus, skatins juos augti ir tobulėti.

Kristina Serapinienė

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario filialo vyr. bibliotekininkė