Knygų Kalėdos tęsiasi Grendavėje

Atsiliepiant į Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotą akciją ,,Knygų Kalėdos“, kuri tęsis iki sausio 6 dienos, prieš pat Kalėdas Trakų viešosios bibliotekos Grendavės filiale įvyko šventinė popietė vaikams ,,Kalėdų dovana – knyga“, kurios tikslas – padėti mažiesiems skaitytojams dar labiau pamilti knygą ir per skaitymą praturtinti savo dvasinį pasaulį bei plėsti žinių akiratį.

Renginį pradėjome pokalbiu apie naujas knygas, kurios šiais metais papildė mūsų bibliotekos fondą. Knygų lentynose išsirikiavo 183 naujos knygos, iš kurių 65 – mokyklinio amžiaus vaikams. Vyko įdomi diskusija apie tai, kokios knygos šiuo metu labiausiai patinka mažiesiems skaitytojams ir kokias knygas jie mieliausiai skaito. Populiariausiomis vaikai pripažino autoriaus Knister knygas, J. Flanagan nuotykių seriją ,,Žvalgo mokinys“, D. Walliams kūrinius – ,,Žiurkainis“, „Močiutė plėšikė“, ,,Demonė dantistė“, ,,Berniukas milijardierius“ bei kitas.

Popietės dalyviai aktyviai dalijosi mintimis apie perskaitytas knygas, skaitė palinkėjimus ir ištraukas iš kalėdinių knygų, deklamavo eilėraščius apie Kalėdas. Renginio metu buvo pristatyta bibliotekoje jau daugiau kaip savaitę veikianti kalėdinių knygų paroda ,,Kalėdų stebuklas aplanko visus“, kuri atspindi šią žiemos saulėgrįžos šventę.

Vyraujant šventinei nuotaikai drauge su mažaisiais bibliotekos lankytojais pasidžiaugėme, kad kaimo bibliotekos nėra pamirštos, jose lankosi ne tik suaugusieji, bet ir vaikai, kurie noriai skaito bei aktyviai dalyvauja bibliotekos renginiuose. Kadangi Kalėdos – tai dovanų metas, popietės dalyviams bibliotekos vedėja R. Karpičienė padovanojo po vaikišką knygą. Tai, tarsi atsakas į prezidentės inicijuotą gerumo akciją ,,Knygų Kalėdos“, kuri skelbia, kad knyga gali pakeisti gyvenimą: įkvėpti, padėti atsakyti į klausimus, spręsti problemas, jaustis stipresniam, kovoti už savo teises ir ateitį.

Linkime atrasti skaitymo džiaugsmą ir tokias knygas, kurios džiaugsmingai pasibelstų i Jūsų širdis.

Regina Karpičienė,

Trakų viešosios bibliotekos