Kelionė po kurčiųjų meno pasaulį

Šeštadienį Trakų viešoji biblioteka kvietė į parodos „Kurčiųjų meno pasaulis – pamatykime ir susipažinkime“ atidarymą. Po šį ypatingą meno pasaulį virtualiai mus lydėjo Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro įgyvendinamo projekto kuratorė-lektorė Joana Vanagienė. Renginyje dalyvavo gestų kalbos vertėjas Arūnas Šaukeckas.

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro tikslas – supažindinti visuomenę su kurčiųjų pasiekimais, tam skirtas projektas „Kurčiųjų meno pasaulis – pamatykime ir susipažinkime“, kuris pristato Vilniaus kurčių dailininkų tapybos darbus, taip pat ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus kurčių vaikų piešinius. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Parodos atidarymo metu J. Vanagienė, pasitelkdama vaizdines priemones, supažindino susirinkusiuosius su pasaulio ir Lietuvos kurčiaisiais dailininkais: trumpai pristatė jų asmenybes bei gyvenimo istorijas, pasakojo apie nuveiktus darbus, kūryboje dominuojančias technikas bei motyvus, demonstravo paveikslus. Susitikime dalyvavo du jaunosios kartos dailininkai: Linas Podiriaka ir Vytautas Vanagas, kurių darbus galite išvysti bibliotekoje. Galima buvo užduoti klausimų, pabendrauti. Bibliotekai už bendradarbiavimą įteikta Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro padėka.

Susirinkusieji buvo itin draugiški, pozityvūs, žingeidūs. Bendravome gestų kalba per vertėją, tačiau minimaliai susikalbėjome ir elementariais gestais. Svarbiausia – bendravimas ir rodomas dėmesys. Bibliotekos darbuotojos supažindino svečius su vykdoma veikla, renginiais, projektais, padovanojo ką tik išleistą, dar spaustuvės dažais kvepiančią, knygą apie biblioteką „80 žingsnių iki šiandien“ bei pasiūlė Angelų kalvoje aplankyti Bibliotekininko globos angelą. Užsimezgė gražaus bendradarbiavimo pradžia.

Paroda bibliotekos lankytojus džiugins iki lapkričio 3 d. Maloniai kviečiame apžiūrėti!

Akvilė Narbutienė

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė