Karūna sau ir draugui

Liepos 6-oji – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo, Valstybės diena. 1253 m. liepos 6-ąją buvo karūnuotas pirmasis ir vienintelis Lietuvos karalius Mindaugas. Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius organizavo popietę „Apie Mindaugą ir Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę“.

Popietės metu buvo pristatyta knyga „Vilniaus rūmai ir jų šeimininkai“, kurią parašė istorikės Nelė Kostinienė ir Živilė Mikailienė, o iliustracijas nupiešė Lina Itagaki. Knygoje pasakojama apie Lietuvos didžiuosius kunigaikščius: Mindaugą, Vytautą, Algirdą ir kt. „Mindaugas buvo valdingas vyras. Jis jėga privertė kitus kunigaikščius jo klausyti. Taip suvienijo Lietuvą ir išplėtė jos teritoriją“, – ištrauka iš knygos. Knygoje bandoma įminti, kur buvo senoji Mindaugo sostinė. Vaikai taip pat žiūrėjo „Animacijos mokyklos“ sukurtą filmą „Mindaugas Karalius“ YouTube kanale.

Įgiję žinių apie Mindaugą, vaikai nuskubėjo gaminti karūnų sau ir draugui. Kas gi nenori būti karaliumi?!

Dalia Bagdžiuvienė

Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja