Kalėdinių dekoracijų dirbtuvės bibliotekoje

Kalėdos – didžiausia ir gražiausia metų šventė, kuriai ruoštis pradedame jau lapkričio pabaigoje. Šventinių dekoracijų gaminimas prasideda Advento laikotarpiu, kai pradedame gaminti Advento vainikus, ir tęsiasi iki pat didžiųjų metų švenčių. Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus kūrybinės dirbtuvės jau ne pirmą kartą kviečia visus, norinčius pajusti džiaugsmo ir gimimo dvasią, kurti kalėdines dekoracijas.

Advento vainikas – tai ypatinga namų jaukumą ir šventinę atmosferą sukurianti namų puošmena. Dirbtuvių metu ruošėme vainikus iš šiaudų, erškėtrožių ir smulkių gluosnio šakelių, vilnonių ir lininių siūlų bei vilnonio audinio gabaliukų. Naudodami paruoštas medžiagas ir karštus klijus, vaikai dekoravo vainikus, komponuodami priemones pagal savo išmonę. Taip, puoselėjant senąsias tradicijas, skatinamas vaikų kūrybingumas.

Besiruošiant šventėms pasiūlėme savo pagalbą puošiant renginių ciklo „Trakai – Kalėdų senelių sostinė“ erdves Trakų kultūros rūmuose. Su „Kūrybiškumo saviraiškos studijos“ būrelio nariais ir bibliotekos lankytojais iš popieriaus pagaminome 50 žvaigždžių-snaigių. Trakų viešojoje bibliotekoje „išdygo“ grakšti 2 metrų aukščio eglutė iš knygų, kuri įkvepia ir palaiko Kalėdų dvasią – šalia šios eglutės neįmanoma nepajusti šventinio jaukumo.

Vis labiau artėjant Kalėdoms, puošėme eglutes rankų darbo žaisliukais, kurie primena mums apie kartu praleistą laiką. Iš filco (sintetinis veltinis) gaminome mažas pakabinamas eglutes. Tęsdami smulkių dekoracijų gaminimą iš popieriaus, karpėme ir lankstėme angelus ir žvaigždes, kuriais galima papuošti  ne tik eglutę, bet ir kitas namų erdves.

Vaikų literatūros skyrių aplankė būsimieji bibliotekos skaitytojai iš Trakų lopšelio-darželio „Ežerėlis“, su kuriais gaminome margaspalvius žibintus iš popieriaus. Juos vaikai papuošė savo piešinukais, o su ketvirtokais iš Trakų pradinės mokyklos darėme dovanų maišelius, kuriuos jie kūrybingai dekoravo – margimo, karpė ir klijavo smulkius elementus.

Rankų darbo atvirukas – tai dar viena galimybė pasidalinti gerumu, rankų ir sielos šiluma. Besiruošiant šventėms buvo numatytas muzikinio spektaklio „Linksmasis traukinukas“ pristatymas ir susitikimas su tėveliais. Šia proga visi „Kūrybiškumo saviraiškos studijos“ nariai pagamino po atviruką-kvietimą. Atvirutės gali būti gaminamos įvairiomis technikomis, bet mes pasirinkome smulkių detalių komponavimą. Iš anksto susitarę į biblioteką atvyko ir darželinukai iš Bražuolės. Ant paruoštų atvirukų šablonų vaikai galėjo piešti, klijuoti smulkius ruošinius ir taip sudaryti savo individualias kompozicijas.

Kiekvienas galime sukurti stebuklą. Tereikia tikėjimo savimi, kruopelytės kantrybės, žiupsnelio noro, lašelio išmonės ir labai daug Meilės, kuria norėtum pasidalinti su kitais.

Margarita Mažėtienė,

Vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė