Kaip bendrauti su antrąja puse?

Rūdiškių biblioteka rūdiškietes pakvietė į diskusiją „Kaip bendrauti su antrąja puse“, kurią vedė psichologė Ariana Karpovičiūtė, dirbanti Vilniaus arkivyskupijos „Carite“.  Ji trumpai pristatė projektą „Gyvenimas be smurto: saugumas ir galimybės keistis“. Apie šeimas, kasdieniame gyvenime susiduriančias su įvairiais iššūkiais ir sunkumais, šeimas, patyrusias artimo netektį, skyrybas, ligą. Tėvus, susiduriančius su vaikų auginimo ir auklėjimo sunkumais ar auginančius vaikus su negalia, besilaukiančias moteris, šeimas, slaugančias artimuosius namuose, asmenis, turinčius problemų dėl narkotinių ar kitokių psichotropinių medžiagų vartojimo, priklausomus nuo azartinių lošimų, apie šeimas, patiriančias tarpusavio santykių problemas ar krizes dėl kitų socialinės rizikos veiksnių ir t. t.

Psichologė informavo, jog prireikus pagalbos, visada galima kreiptis į jų centrą arba skambinti telefonu +370 699 90866.

Vėliau perėjome prie diskusijos apie moters ir vyro tarpusavio santykių nagrinėjimą. Psichologė aiškino, kad moteriai paprastai reikia meilės, dėmesio, kad kas nors ja rūpintųsi, gerbtų, švelniai su ja elgtųsi. Tuo tarpu, vyras norėtų užsiimti kokia nors savo mėgstama veikla ir būti laimingas darbe bei visuomeninėje veikloje.

Moters nuotaika nuolat keičiasi. Vyrui sunku atidžiai klausytis moters užgaidų. Vyrui labai sunku priimti moterį, moteriai – vyrą, nes tai du skirtingi pasauliai, dvi skirtingos prigimtys. Kaip tokiu atveju išlaikyti pusiausvyrą ir būti ramiai? Ką moteriai reikia žinoti apie save ir savo vyrą, kad santykiai šeimoje būtų harmoningi? Kaip suprasti vienas kitą dažniau ir būti laimingais? Kodėl santykiai genda? Ar ne paprasčiau būtų mums, moterims, tiesiog norėti ir mokėti gyventi taip, kaip norisi pačiai, kad ir savarankiškai? Ir kartais, tiesiog, pasijusti silpnai, priklausomai ir globojamai?

Diskutavome, sprendėme testus ir išgirdome daug praktinių patarimų iš profesionalės lūpų. Dėkojame Arianai Karpovičiūtei ir tikimės, jog ji mūsų biblioteką aplankys dar ne kartą su savo naujais projektais.

Laima Franckevičienė

Trakų VB Rūdiškių filialo vedėja