Juodojo kaspino dienai paminėti – pilietiškumo pamoka

Kad mūsų jaunoji karta geriau suprastų, kas yra laisvė, nepriklausomybė, valstybė ir pilietiškumas Trakų viešosios bibliotekos Paluknio filialas vyresnių klasių moksleiviams organizavo išvyką į Vilniaus Valstybės pažinimo centrą.

Šią išvyką inspiravo Juodojo kaspino (Baltijos kelio) diena, minima rugpjūčio 23-iąją prisimenant Molotovo-Ribentropo pakto metines ir jo slaptuosius protokolus, kuriais stalininė Sovietų Sąjunga ir nacistinė Vokietija neteisėtai pasidalino Europą ir panaikino Baltijos šalių nepriklausomybę.

Valstybės pažinimo centre mus pasitiko ir edukaciją pravedė Valstybės pažinimo centro edukatorius Mantas Kuizinas. Edukacijos metu visiems buvo padalinti planšetiniai kompiuteriai, kuriais mokiniai skenavo specialius kodus ir galėjo pamatyti po jais užšifruotą informaciją. Pamokos metu moksleiviai turėjo apibūdinti, kas po tais kodais slypi – kokia žinia juose užkuoduota. Antroje pilietiškumo pamokos dalyje moksleiviai dirbo grupėse ir rungėsi įvairiose rungtyse, susijusiose su valstybe, pilietiškumu, teisėmis ir pareigomis ir kt. Ne mažiau aktyvūs moksleiviai buvo ir trečioje rungtyje, kai edukatorius Mantas pademonstravo tris trumpus filmukus. Po peržiūros jaunimas komandinio darbo dėka labai tiksliai apibūdino matytą siužetą, paaiškino situaciją ir piliečio teises bei pareigas, galiojančias vienoje ar kitoje situacijoje.

Pasibaigus pilietiškumo pamokai moksleiviai buvo pakviesti apžiūrėti mūsų valstybės prezidentų dovanas, kurias jie paprastai gauna iš kaimyninių valstybių įvairių susitikimų ar vizitų metu. Norint daugiau sužinoti apie sudominusią dovaną vėlgi reikėjo skenuoti kodą ir skaityti informaciją planšetiniame kompiuteryje.

Moksleiviams labai patiko pilietiškumo pamoka ir patirtys, kurias jie gavo apsilankę Valstybės pažinimo centre. Sužavėti originaliu mokymosi metodu jie išreiškė norą dar ne kartą čia sugrįžti. Tokiu būdu buvo ne tik paminėta Juodojo kaspino diena, bet ir gauta labai gera pilietiškumo pamoka mūsų jaunajai kartai. Apsilankymas Valstybės pažinimo centre ir domėjimasis mūsų valstybės istoriniais faktais tai dar vienas įrodymas, kad mūsų jaunoji karta yra pilietiška, neabejinga ir žingeidi.

Už pagalbą organizuojant išvyką esu dėkinga „Medeinos“ gimnazijos direktoriui V. Gustui ir mokytojai Liudmilai Maksimec.

Danutė Nekulsian,

Trakų viešosios bibliotekos Paluknio filialo vedėja