Įvyko antroji Auksinių protų kova

Kur buvęs, kur nebuvęs, ir vėl prabėgo antradienis su nauju ir originaliu „Auksinio proto“ žaidimu. Antrajame žaidime kovotojų gretas, nepabūgusi galimos didelės taškų persvaros, papildė trečioji komanda – „Trakai United“.

Antrasis žaidimo turnyras kvietė įminti dvi paslėptas sąsajas apie 1999 metų Kauno „Žalgirio“ komandos sudėtį, laimėjus „Eurolygą“, ir Jono Mačiulio-Maironio eilėraščių pavadinimus. Taip pat žaidėjai bandė transformuoti žodžius, ieškodami naujos prasmės, bei prisimindami žinias apie kelius ir gatves.

Nors kova ir tapo sudėtingesnė, tendencijos po antrojo žaidimo išliko tokios pat: pirmąją vietą iškovojo „Išmanieji protai“, surinkę 75 taškus, antroje vietoje atsidūrė komanda „Baikit, nemanau“, surinkusi 65 taškus, na o tretieji liko dar kojų ir protų nespėję apšilti „Trakai United“ su 39 taškais.

Primename, kad viena komanda gali dalyvauti viename, keliuose arba visuose septintojo „Auksinio proto“ sezono turnyruose. Taip pat ateinančiuose turnyruose gali dalyvauti ir naujos komandos bei pavieniai žaidėjai, prisijungsiantys prie esamų komandų! Žaidimo metu komandos gali naudotis tik savo narių žiniomis ir išmintimi. Įvairios ryšio priemonės, internetas, kompiuteriai, literatūra ir kitos sukčiavimo priemonės negalimos!

Jei esi smalsus, daug žinai, turi puikų draugų ratą – registruok komandą, dalyvauk ir mankštink protą!

Registracija vyksta telefonu (8 528) 55 461 ir el. p. g.tamasauskaite@trakubiblioteka.lt

Kitas žaidimas vyks sausio 31 d. 18.30 val. Laukiame jau esamų ir naujų komandų!

Bendrosios įskaitos rezultatai po antro žaidimo turnyro:

1. Komanda „Išmanieji protai“ – 148 taškai
  2. Komanda „Baikit, nemanau“ – 133 taškai
  3. Komanda „Trakai United“ – 39 taškai

Pavyzdiniai vykusio žaidimo klausimai:

KLAUSIMAS:

Anot Senojo testamento, vienas buvo pirmasis suvienytos Senojo pasaulio valstybės karalius, kuris žuvo nuo žaizdų, patirtų kariaujant su filistiniečiais. Kito jaunesnysis brolis įsikūrė didžiajame obuolyje. Trečias anksčiau vadovavo vienam žaliam būriui, tačiau dėka kitų žaliųjų dabar vadovauja visai kitokiam būriui. Parašykite bendrą šių žmonių vardą.

ATSAKYMAS:

SAULIUS. Pirmasis yra Izraelio karalius Saulius, antrasis yra Mindaugo Kuzminsko, bandančio iš Niujorko užkariauti NBA, brolis Saulius Kuzminskas, trečiasis – buvęs Policijos (vienų žaliųjų) generalinis komisaras, dabar yra LR Ministras Pirmininkas – šį postą jam padėjo pasiekti valstiečiai ir žalieji.

KLAUSIMAS:

2017 m. sausio 13 dieną parodytoje Italijos televizijos laidoje, skirtoje Guinness‘o pasaulio rekordų gerinimui, Žydrūnas Savickas tapo pasaulio rekordininku. Rungtyje, kurioje varžėsi Žydrūnas, reikėjo numesti 46 kilogramus sveriančią JĄ kuo toliau. Žydrūno oponentas – Hafthór Júlíus „Thor“ Björnsson, kuris žinomas kaip Kalno vaidmens atlikėjas seriale „Sostų karai“. Kokį neįprastą daiktą metė šios rungties dalyviai, jei JĄ galima rasti beveik kiekviename namų ūkyje?

ATSAKYMAS:

SKALBIMO MAŠINĄ. Žydrūnas Savickas ją numetė 4,13 metro ir tapo pasaulio rekordininku šioje srityje.

Šaltinis: http://www.guinnessworldrecords.com/news/2017/1/watch-game-of-thrones-star-take-on-world%E2%80%99s-strongest-man-winner-in-washing-machi-458290

KLAUSIMAS:

„Umer“ – tai programėlė, kurią planuojama išleisti ir kuri turėtų veikti „Uber“ pavyzdžiu. Ja naudojantis bus galima labai operatyviai surengti JAS. Į šią programėlę suvedus asmens duomenis ir JŲ ypatybes, programa informuos apie tinkamiausią pagal jūsų poreikį JŲ organizatorių, taip pat nurodys, kokie dokumentai JOMS bus reikalingi. Kas yra JOS, jei užsakovai JŲ savo noru dažniausiai nerengia?

ATSAKYMAS:

LAIDOTUVĖS. Rusijoje planuojamas aplikacijos (kuri yra paremta „Uber“ programėle) laidotuvėms rengti išleidimas. „Umer“, išvertus iš rusų kalbos, reiškia numirė.

Gintarė Tamašauskaitė,

Trakų viešosios bibliotekos

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyr. bibliotekininkė