Įdomi popietė su Vytautu Kandrotu

Į Senųjų Trakų biblioteką sugūžėjo būrys Andžejaus Stelmachovskio mokyklos 9–10 klasės mokinių susitikti su keliautoju, rašytoju, „Terra Publica“ leidyklos vyriausiuoju fotografu ir tiesiog be galo šiltu bei įdomiu žmogumi – Vytautu Kandrotu.

Profesija – keliautojas, kaip pats V. Kandrotas teigia, įdomi ir smagi veikla, juk kiekvienas norėtų apkeliauti visą pasaulį ar bent jau kažkurį žemyną. Fotografas daug kur keliavo, smagių nuotykių patyrė, bet įdomiausia ir gražiausia šalis, kurią įsimylėjo dar mokykloje, – Prancūzija. Autorius išleido knygą apie šią šalį, ką galima nuvykus įdomaus pamatyti. Atrodo, smagi profesija, bet svečias papasakojo, kad įvyksta ir nemažai kurioziškų situacijų, tokių kaip: užsižiūrėjęs į kraštovaizdį, įvažiuoji į tankumynus, o ten, pasirodo, griovys su didžiausia bala, tad tenka kviestis pagalbos, nes pats nesusitvarkai. Tačiau nepaisant keistų ar net juokingų nutikimų, autorius niekada nenorėtų keisti šios veiklos į jokią kitą!

Susitikimo metu rašytojas papasakojo apie išleistas pasakas vaikams, kelionių ir kulinarines knygas, atskleidė sukūręs ir žaidimų – protmūšių, bei apie naujausią knygą paaugliams „Dovydas prieš Dovį“, kurią gavo dovanų keli vaikai, dalyvavę fotoviktorinoje. Viktorinos metu buvo pasirinktos dvi šalys – Lietuva ir Prancūzija – ir iš nuotraukų aktyviausi du mokiniai – Justina ir Alanas – pradėjo žaidimą, turėdami atspėti, kur kokia šalis. Nors ir vyko įnirtinga kova, tačiau dalyviai žaidė taškas į tašką ir nugalėtojais tapo abu, rezultatas – lygiosios. Po smagios veiklos, fotografas atsakė į mokinių klausimus, vienas iš jų: „Kas smagiau: ar rašyti knygas, ar fotografuoti?“ Svečias nedaugžodžiaudamas atsakė, kad, žinoma, fotografavimas, nors paatviravo, jog ši veikla turi ir ne tokią malonią nematomą pusę, kaip kad objekto pasirinkimas bei nuotraukų redagavimas. Bet, kaip minėjo pats fotografas V. Kandrotas, pasisekė, kad jis turi puikią komandą, kuriai ir palieka nuotraukų redagavimą.

Valanda, kupina puikių emocijų, pralėkė akimirksniu. Džiaugiamės, jog spėjome visi kartu nusifotografuoti su dronu bei atsisveikinti. Tikimės, jog tai ne paskutinis susitikimas su įdomiu svečiu ir nuoširdžiai dėkojame V. Kandrotui už pasidalintas žinias su mokiniais bei jų mokytojomis Daiva ir Jūrate.

Agnieška Uscilienė

Trakų viešosios bibliotekos Senųjų Trakų filialo vyr. bibliotekininkė

Nuotraukos bibliotekoje – Trakų viešosios bibliotekos archyvo; fotografijos, darytos su dronu – V. Kandroto.