Į Trakų viešąją biblioteką grįžta socialinis projektas „Skaitymas su šunimi“

Trakų viešojoje bibliotekoje startuoja socialinis projektas „Skaitymas su šunimi“. Kviečiame registruotis 7-10 m. vaikus. Tel. 8528 22103 arba el. paštu info@trakubiblioteka.lt.

Pirma grupė užsiėmimus pradeda balandžio 1 d., antra grupė balandžio 29 d. Užsiėmimai vyks kiekvieną šeštadienį Trakų viešojoje bibliotekoje, Vytauto g. 69, Trakai.

Projekto tikslas – skatinti, motyvuoti vaikus skaityti knygas ir tuo pačiu lavinti skaitymo įgūdžius. Projektas vykdomas bendradarbiaujant su Kaniterapijos asociacija.

Į susitikimus bibliotekoje atvyks specialų testą išlaikiusi auksaspalvė retriverė Goja su vedle Sigrida Rupšyte-Paleičike. Tai nauja ir išskirtinė paslauga mažiesiems skaitytojams. Bibliotekoje įrengtame jaukiame kampelyje sutartu laiku įsikuria šuo ir vedlys, kurie laukia vaikų, norinčių skaityti pasirinktą knygą šuniui. Užsiėmimuose dalyvauja tam tikslui apmokyti keturkojai su specialius apmokymus baigusiais vedliais. Į skaitymo procesą suaugę nesikiša, su knyga vaikas keliauja į jaukiam pasibuvimui pritaikytą patalpą ir skaito. Šuo šalia skaitančio vaiko stimuliuoja jį fiziškai ir dvasiškai, suteikia pasitikėjimo, nuramina. Vaikas pasijunta savarankiškas, stiprus. Šios šunų terapijos tikslas yra padėti vaikams įveikti skaitymo sunkumus ir paskatinti pamilti knygą.

Pirmajame projekto etape (2016 m. kovo–gegužės mėnesiais) dalyvavo 12 vaikų. Buvo pastebėta, kad po šių skaitymų vaikai tapo drąsesni, atviresni, pradėjo fantazuoti, patobulėjo vaikų skaitymo įgūdžiai, o skaitymas tapo malonumu. Vaikai pasakojo: „Ji man ant kelių galvą padėjo“, „Goja užmigo, kol skaičiau“, „Goja viską supranta ir galva linksi“, „Aš perskaičiau visą knygą Gojai“ – tai tik maža dalis įspūdžių, kuriuos sukėlė šie užsiėmimai. Džiugu, kad projekto dalyviai tapo draugais. Kai kurie projekto metu netgi įsigijo šuniuką.

Skaitymo pamokoms mokykloje šunys ruošiami iš anksto, šiose pamokose dalyvauja dresuotojai. Tokioms pamokoms pravesti pasirenkami ramūs, lengvai valdomi šunys (auksaspalviai, labradoro retriveriai ir kt.). Pirmieji šios terapijos bandymai maždaug prieš 10 metų buvo atlikti JAV ir Kanadoje. Lietuvoje ši idėja žengia pirmus žingsnius.

Šį pavasarį, tęsiant bendradarbiavimą su Kaniterapijos asociacija, pradedamas antrasis skaitymų su šunimi etapas, kuris vyks balandžio–gegužės mėnesiais kiekvieną šeštadienį nuo 12 iki 14 val. Trakų viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 69). Pirmoji grupė skaitymus pradės balandžio 1 d., antroji – balandžio 29 d. Kviečiame registruotis vaikus nuo 7 iki 10 metų. Registracija tel. 8528 22103 arba el. p info@trakubiblioteka.lt.