Garsinio skaitymo popietė „Baltas kiškio miegas“

Minėdama lietuvių poetės Zitos Gaižauskaitės 70 metų jubiliejų, Lentvario biblioteka parengė garsinio skaitymo popietę „Baltas kiškio miegas“, kurios vaizdo įrašas patalpintas bibliotekos socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje. Apžvelgėme autorės kūrybos kelią ir pristatėme eilėraščių knygelę „Kur keliauji, debesėli“. Mažiesiems skaitytojams skaitėme eilėraščius „Baltas kiškio miegas“ ir „Miega vasaros keliai“. Šį įrašą galima pamatyti paspaudus nuorodą: http://inx.lv/cKwd

Zita Gaižauskaitė – plačiai žinoma vaikų poetė, gimusi 1951 metų vasario 12 d. Padargupiuose, Raseinių rajone. 1969 m. baigė Raseinių vidurinę mokyklą. 1969–1991 m. dirbo Kauno melioracijos statybos montavimo valdyboje (sekretore). Nuo 1991 m. – Jonučių vidurinėje mokykloje fakultatyvo vadove. Respublikinėje spaudoje debiutavo 1970 m. Nuo 1995 m. – Lietuvos rašytojų sąjungos narė. Gyvena Kaune.

Jos tekstai – skambūs, vaizdingi, parašyti vaikams suvokiama kalba, labai melodingi ir ritmingi. Tačiau neužtenka vien tik surimuoti, kad žodžiai atgytų ir pažadintų skaitytojų vaizduotę. Poetė rašydama stengiasi prisijaukinti ir sušildyti vaikus supantį pasaulį. Tai akivaizdu eilėraščiuose apie gamtos reiškinius, gyvūnus. Kūriniuose sugyvinti daiktai, gyvūnai į skaitytojus prabyla žodžiais, pasakodami savo nuotykius. Tokia poezija labai artima vaikui. Knygelės traukia spalvingomis iliustracijomis. Pirmoji poetės knygelė ,,Ta dainelė – aš pati“ išleista dar 1983 metais. Po trijų metų pasirodė knygelė „Po saulutės delnu“, vėliau sekė „Pasisupk ant mano rankų“, „Žiūri žvaigždės“. Autorė iš viso parašė apie penkiasdešimt knygelių mažiesiems. Viena iš paskutiniųjų 2020 metais pasirodė eilėraščių knygelė „Žalio miško abėcėlė“. Be to, poetė yra išleidusi tris eilėraščių knygas ir suaugusiems.

Lentvario bibliotekoje visą vasario mėnesį vyko Zitos Gaižauskaitės jubiliejui skirta kūrybos paroda. Lentynose puikuojasi gausybė spalvingų eilėraščių knygelių patiems mažiausiems skaitytojams. Kviečiame vaikus paskaityti nuotaikingų Zitos Gaižauskaitės eilėraščių.

Violeta Eidukaitienė

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario filialo vyr. bibliotekininkė