Fotografijų paroda „Bradūno žemė“

Vasario 1 dieną Rūdiškių bib­lio­te­ko­je ati­da­ry­ta fo­tog­ra­fi­jų pa­ro­da „Bra­dū­no že­mė“. Parodos idėją ir darbus pristatė LR Seimo nario Stasio Tumėno patarėjas Nerijus Brazauskas ir padėjėja-sekretorė Rita Virbalienė.

Fo­to­kon­kur­sas „Bra­dū­no že­mė“ vyko 2017 metais liepos 1 – spalio 1 dienomis ir buvo skirtas poe­to, pub­li­cis­to, re­dak­to­riaus Ka­zio Bra­dū­no 100-osioms gi­mi­mo me­ti­nėms paminėti, o šiais metais paroda pradėjo keliauti po Lietuvos miestus ir miestelius. Jos tikslas – skatinti Lietuvos mokinių ir studentų kūrybingumą, aktualizuoti Kazio Bradūno kūrybinį palikimą. Konkursą iniciavo LR Seimo narys dr. Stasys Tumėnas ir Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Kon­kur­se da­ly­va­vo 29 da­ly­viai, ku­rie at­siun­tė 51 fo­tog­ra­fi­ją. Pa­ro­do­je eks­po­nuo­ja­ma 30 nuo­trau­kų, ku­rias at­rin­ko kon­kur­so or­ga­ni­za­to­riai. Fo­tog­ra­fi­jo­se moks­lei­viai ir stu­den­tai sa­vi­tai už­fik­sa­vo Lie­tu­vą (jos gam­tą, kraš­to­vaiz­dį, is­to­ri­nes vie­tas, pi­lia­kal­nius, so­dy­bas, kry­žius, mu­zie­jus ir t. t.).

Da­ly­viai įdo­miai ir pra­smin­gai pa­grin­dė nuo­trau­kų ry­šį su Bra­dū­no kū­ry­ba: ci­ta­vo ei­lė­raš­čius, ra­šė esė, as­me­ni­nes pa­sta­bas, nu­ro­dė li­te­ra­tū­ros kū­ri­nius.

Džiugu, kad parodoje galima pamatyti ir rūdiškietės moksleivės Saulės nuotrauką „Paprastumas“, kuriai buvo parinkti Kazio Bradūno žodžiai iš eilėraščio „Vasaros naktys“:

„Koks dieviškai paprastas

Visas gyvenimas,

Kaip ši daina

Vasaros naktį.“

Tad visus, norinčius pasigrožėti gimtojo krašto vaizdais, kviečiame apsilankyti Rūdiškių bibliotekoje. Parodą eksponuosime iki kovo mėnesio.

Danguolė Paliulienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė

N. Brazausko nuotr.