Europos judumo savaitė

Onuškio biblioteka, prisidėdama prie visuotinės akcijos, minėjo dieną be automobilio. Visą rugsėjo mėnesį bibliotekos lankytojai buvo raginami į renginius atvykti netaršiomis transporto priemonėmis. 2021 metų Europos judumo savaitės tema – „Saugus ir sveikas tvariai judėdamas“. Šiemet tema pasirinkta paminint sunkumus, kuriuos visi patyrė per COVID-19 pandemiją.

Onuškio biblioteka išties turi kuo pasidžiaugti, nes čia skaitytojai net tik rugsėjo mėnesį naudojasi netaršiomis transporto priemonėmis. Jau daugelį metų lankytojai biblioteką pasiekia dviračiais ar tiesiog pėsčiomis. Labai didžiuojamės dailininke Ermina, gyvenančia Vaickūniškėse, kuri į biblioteką visada atvažiuoja dviračiu. O ponia Irena jau daugelį metų keturis kilometrus įveikia pėsčiomis su didžiausia kuprine ant pečių, kuri dažniausiai būna pilna knygų. Mokiniai – Augustas su Jovita – iš Bičiūnų kaimo taip pat atvyksta dviračiais pasikeisti ar pasiimti mėgstamų knygų. Žinoma, nereikia pamiršti ir darželio auklėtinių bei pradinukų, kurie pasipuošę žaliomis liemenėmis saugiai atkeliauja į organizuojamą renginį. Na, o kaip po visų veiklų reikia susitvarkyti darbo vietą, sportuojame su siurbliu!

Apibendrinant, žmonėms, gyvenantiems kaime, užtenka ir ūkinės veiklos, kad gyventų sveiki tvariai judėdami.

Vaizdo įrašas „Facebook“

Inga Gackienė

Trakų viešosios bibliotekos Onuškio filialo vyr. bibliotekininkė