Europos diena Rykantuose

1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Šumanas (Robert Schuman) iškėlė suvienytos Europos idėją. Paryžiuje pasakytoje kalboje jis pasiūlė naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, kuris užtikrintų taiką tarp Europos tautų. Šis Šumano deklaracijos pavadinimu žinomas pasiūlymas laikomas Europos Sąjungos pradžia. 1985 m. Milane vykusiame ES aukščiausiojo lygio susitikime buvo nuspręsta gegužės 9-ąją švęsti Europos dieną.

Europos dienai paminėti Trakų viešosios bibliotekos Rykantų filiale vyko renginys „Nuostabus dėlionių pasaulis“. Susirinkusieji paminėti Europos dieną su entuziazmu pasinėrė į stebuklingą dėlionių pasaulį. Dėliojant dėlionę „Septyni pasaulio kontinentai“ jie sužinojo, kad kiekvienos Europos šalies istorija ir kultūra yra labai savita ir turtinga, todėl jose mėgsta lankytis turistai. Vaikams greitai pavyko sudėlioti šeštą pagal dydį pasaulio žemyną, o dėliojant 3D dėlionę „Eifelio bokštas“ vaikai išgirdo daug įdomių faktų apie Prancūzijoje labiausiai lankytiną objektą – Paryžiaus Eifelio bokštą. Taip pat dalyviai spalvino Europos valstybių vėliavas, ieškojo valstybių žemėlapyje, susipažino su sostinėmis bei papuošė bibliotekos patalpas vėliavėlėmis, sukabintomis ant šakelės.

Dėlionės skatina loginį mąstymą, kadangi iš detalių reikia sudėlioti tarpusavyje susijusią visumą. Dėlionės moko koncentracijos ir atkaklumo baigti tai, kas pradėta bei priverčia smegenis „prakaituoti“. Be to, dėlionė – rami veikla. Kadangi vaikai yra nuolat stimuliuojami (tą sąlygoja aktyvus gyvenimo tempas, daug būrelių ir pan.), tokia rami veikla yra labai naudinga. Taip pat pastebėta, kad vaikai, kurie reguliariai dėlioja dėliones, moka geriau surinkti informaciją, įvertinti situaciją ir greičiau randa sprendimus problemoms!

Dirbant kartu vaikai pasijuto lyg viena komanda ir džiaugėsi kartu praleistu laiku.

Barbara Jocienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rykantų filialo vyr. bibliotekininkė