Emocijos

„Kurdami santykius šeimoje mokosi ir tėvai, ir vaikai“, – tuo visiškai tikra vaikų psichologė, vaikų ir paauglių psichologijos centro „Laimingas vaikas“ įkūrėja ir vadovė Milda Karklytė-Palevičienė. Jau trylika metų vaikus ir šeimas konsultuojanti, pranešimus konferencijose skaitanti, mokymus ir seminarus tėvams, pedagogams vedanti, Lentvario bibliotekoje vaikų psichologė pristatė savo knygą „Vaiko emocinis intelektas“.

„Vaikų jausmai suteikia didžiulę dovaną – galimybę geriau pažinti save, rasti sunkumų priežastis, juos įveikti ir priimti teisingus sprendimus“, – sako psichologė. Savo daugiau nei dešimties metų patirtį ji sudėjo į knygą. Skaitydami sužinosite: kaip mokyti vaikus pažinti savo ir kitų jausmus, tinkamai juos išreikšti, pažinti save ir kitą, jautriai spręsti konfliktus, kaip stiprinti vaikų pasitikėjimą savimi. Knyga su liustracijomis ir pavyzdžiais. Susitikimo metu autorė trumpai pasakojo apie knygos turinį. Akcentavo, kad svarbios ne tik vaiko emocijos, bet ir tėvų. Pateikė daug pavyzdžių iš savo praktikos. Tėvai klausinėjo, diskutavo jiems rūpimais vaikų auklėjimo klausimais. Vyko šiltas ir jaukus bendravimas.

„Vaikams nereikia tobulų tėvų, reikia pakankamai gerų tėvų“, – teigia knygoje psichologė.

Dalia Bagdžiuvienė

Trakų viešosios bibliotekos Lentvario filialo vedėja