Dovana seneliams

Sausio 21–22 dienomis Lenkijoje yra švenčiama Senelių diena. Lietuvoje nuo 2020 metų įregistruota, kad Senelių diena minima rugsėjo pirmąjį sekmadienį. Kadangi dovanų seneliams niekada nebus per daug, Senųjų Trakų bibliotekoje su kūrybingais vaikaičiais gaminome jiems dovanas.

Širdžiai miela, kai atsiranda oficialiai įregistruoti tokie minėjimai. Būtent tomis dienomis galime skirti daugiau laiko, padėkoti brangiems seneliams už jų išmintingus pamokymus bei patarimus. „Tėvai mus auklėja, o seneliai lepina“ – senas posakis, tačiau bylojantis tiesą. Nuo seno seneliai visada praleidžia daugiau laiko su vaikaičiais, nei su savo vaikais, nes tik tada gali atsipūsti nuo darbų, nuo bėgimo kuriant geresnį rytojų, stabtelėti ir pasidžiaugti gyvenimu bei jo teikiamais malonumais.

Ilgai nesimatę, susitikome su Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos ketvirtos klasės mokiniais sukurti įsimintiną dovaną seneliams. Mokėmės naujos technikos – dekupažo. Jau gavome pagamintas gėlytes vazonuose, į kurias galima įdėti savo nuotrauką, tereikėjo jas išdažyti balta spalva. Tai daryti reikia ypač plonu sluoksniu, kad greičiau išdžiūtų. Vėliau iš skirtingų servetėlių rinkomės norimus paveikslėlius, iškirpome ir klijavome ant esamų širdelių, gėlyčių ir t.t. Darbas – be galo kruopštus, todėl smagu buvo matyti, kaip vaikai stengiasi užduotį atlikti kuo gražiau. Pabaigę darbelius, mažieji kūrėjai atskleidė, kam bus skirtos šios dovanos.

Šiomis niūriomis, pilnomis nežinomybės dienomis linkiu tik vieno – niekada nepaleisti gyvenimo suteiktų akimirkų vėjais, realizuoti jas bei kurti sau ir kitiems gražesnį rytojų. Nepamirštamos akimirkos ir jausmai – čia ir dabar, o visa kita gali palaukti.

Ilgiausių metų mūsų brangiems seneliams!

Agnieška Uscilienė

Trakų viešosios bibliotekos Senųjų Trakų filialo vyr. bibliotekininkė