Dedikacija Vytautui Mačerniui

Trakų viešojoje bibliotekoje rugsėjo 6 d. vyko antrojo tarptautinio menų festivalio „TRANS/MISIJOS BALTICUM“, kurio partneriais yra ir Trakų viešoji biblioteka, renginys. Žiūrovai galėjo stebėti poetinę muzikinę dedikaciją Vytautui Mačerniui – „Jaučiu gaivinančius lašus ant lūpų lašant“, skirtą poeto 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Renginio metu V. Mačernio eiles ir laiškus skaitė aktorė Virginija Kochanskytė, bardas Jonas Baltokas, kuris atliko ir savo kūrybos dainas jo paties ir kitų autorių tekstais.

Renginys žavėjo savo emocionalumu ir gyvybingumu. Atlikėjų vedamas tarpusavio dialogas eilėmis, poeto laiškais, persipindavo su atliekamomis dainomis bei bendravimu su žiūrovais. Tai suteikė galimybę išgirsti ir pažinti visai kitokį poeto gyvenimą, suvokti jo kūrybos prasmę.

„Realybės (laiškai) ir poezijos (eilėraščiai, dainos) dialoge fragmentiškai skleidžiasi būties prasmės ieškanti Poeto asmenybė. Vytautas Mačernis viename iš laiškų rašo: ,,Vizija – tai mano turtas, svajonė – tai mano dabartis, praeitis ir ateitis. Be jų aš nieko neturiu, be jų daugiau nieko ir nenoriu.“ Nepasitenkinimas realybe dažną pastūmėja gyvenimo kelionės apmąstymams. Regėjimų šviesoje veriasi esminės tiesos ir vertybės. Nuostabu, jei nušvitimas paliudijamas kūryba – poezija, daina, bet dar nuostabiau, jei tai suteikia jėgų ir stiprybės tęsti gyvenimo kelionę. Ir kūrėjui, ir kūrybos gerbėjams“, – teigia dedikacijos autorė V. Kochanskytė.

Irena Jocienė

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė

Aleksandro Aziulevičiaus nuotraukos