Butanas – Drakono šalis

Kviečiame aplankyti rytietiškais motyvais alsuojančią Daniel Lipskij nuotraukų parodą „Butanas – Drakono šalis“.

Džiaugiuosi galėdamas Jums pristatyti antrąją savo fotografijos parodą. Ji gimė iš dviejų mano aistrų – kelionių ir fotografijos. Manau, kad fotografavimas – tai gyvenimo akimirkų kolekcionavimas, o kelionės – tai gerų emocijų, nepakartojamų įspūdžių ir fantastiškų atsiminimų rinkinys. Sujungus šiuos du dalykus, gauname neįkainojamą patirtį ir neapsakomą norą pasidalinti viskuo su aplinkiniais.

Todėl šiandien kviečiu visus į paslaptingą, bet kartu labai nuoširdų, spalvingą ir jaukų Butaną. Ilgą laiką tai buvo viena labiausiai izoliuotų pasaulio valstybių (turizmui atsivėrė tik 1970 m.). Iš tiesų, tai paslapčių, gilių tradicijų, budizmo persmelkta mažytė šalis, esanti Himalajų apsuptyje tarp Kinijos ir Indijos. Čia gyvena apie 793 000 žmonių gražioje harmonijoje su gamta, puoselėjančių savo kultūrą, religiją ir tradicijas. Meilė savo šaliai jaučiama kiekviename žingsnyje, švara pasitinka visur – ir žmonių namuose, ir muziejuose, ir net gamtoje. Vietiniai labai nuoširdūs, besišypsantys ir draugiški, su pasididžiavimu pasakoja apie savo šalį, jos nuostabią gamtą ir savo karalių, kurio nuotrauką galime rasti kiekvienuose namuose. Žmonės visu tuo labai didžiuojasi, be to, kasdien dėvi nacionalinius kostiumus. Neišdildomą įspūdį palieka ir šimtai vienuolynų, religinių institucijų, maldos vėliavėlių ir besisukančių maldų ratų, sutinkamų vos ne kiekviename žingsnyje. Visur tobula harmonija. Supranti, kad ne veltui 2006 m. Butanas įvardintas laimingiausių žmonių šalimi.

Kelionė su šaunia kompanija vyko šiais metais (2017). Nuotraukų parsivežiau tūkstančius, todėl atrinkti iš tokios galybės pačias pačiausias buvo tikrai sudėtinga. Bet manau, kad pamatę jas, pasikrausite gerų emocijų, spalvų ir pakilios nuotaikos. Nes visa tai aš parsivežiau iš tolimojo Butano (šalies, kur „gyvena Drakonai'“).

Gerų ispūdžių!

Daniel Lipskij

Paroda veiks iki sausio 31 d.